Завершилася Всеукраїнська студентська олімпіада з медичної біології

13-15 квітня на базі Буковинського державного медичного університет

відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з медичної біології. Олімпіада проводилась у 3 тури, які включали: письмове інтегроване завдання; комп’ютерне тестування; співбесіду по мікро- та макропрепаратах. Метою проведення Олімпіади було виявлення та підтримка обдарованої студентської молоді, стимулювання творчої праці студентів, підвищення якості підготовки фахівців, активізація навчально-пізнавальної діяльності студентів, системного вдосконалення навчального процесу тощо. До цього заходу долучилося 32 учасники, які представляли ВМНЗ і класичні університети України, а саме: Буковинський державний медичний університет, Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, Запорізький державний медичний університет, Івано-Франківський національний медичний університет, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Одеський національний медичний університет, Сумський державний університет, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського, Ужгородський національний університет, Українську медичну стоматологічну академію, Харківський національний медичний університет, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та Дніпропетровську медичну академію.

На урочистому відкритті Олімпіади з вітальним словом до учасників звернувся ректор, голова оргкомітету Буковинського державного медичного університету, професор Тарас Бойчук, який ознайомив присутніх з історією, славними традиціями і сьогоденням медичного університету, а також зазначив: «Поза всяким сумнівом, сьогодні, у стінах Буковинського державного медичного університету зустрілися кращі з кращих, про що свідчить високий рівень готовності учасників Олімпіади у першому етапі».

До складу журі Олімпіади ввійшли: завідувач кафедри медичної біології та генетики Буковинського державного медичного університету, д.мед.н., професор Булик Роман Євгенович (голова) та к.біол.н., доцент кафедри медичної біології та генетики Черновська Надія Василівна; з інших вищих медичних навчальних закладів України – д.біол.н., професор, завідувач кафедри медичної біології, фармакогнозії та ботаніки Державного закладу «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» Шаторна Віра Федорівна та к.мед.н., доцент кафедри клінічної імунології, генетики та медичної біології Одеського національного медичного університету Чеснокова Марина Михайлівна; секретар Олімпіади к.мед.н., асистент Кривчанська Мар’яна Іванівна. Журі зазначило, що рівень підготовки студентів з медичної біології високий, студенти показали належне володіння практичними навичками, уміння розв’язувати складні генетичні задачі, демонстрували у письмових роботах найсучасніші відомості про наукові дослідження, які проводяться в галузі молекулярної біології та генетики, – такі знання, які продемонстровані студентами, показують належний рівень готовності студента-медика в майбутньому стати конкурентоспроможним.

15 квітня відбулося урочисте закриття Олімпіади, з вітальним словом до учасників Олімпіади звернувся ректор університету, голова оргкомітету, професор Тарас Бойчук, який нагородив переможців Олімпіади: дипломом І ступеня – Тащука Максима (Буковинський державний медичний університет); дипломом ІІ ступеня – Ульянова Олексія (Одеський національний медичний університет); дипломами ІІІ ступеня – Стахів Тетяну (Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського) та Скрипника Максима (Українська медична стоматологічна академія).

У різних номінаціях були відзначені наступні студенти:

За високі показники при вирішенні тестових завдань: Алієв Заур – Запорізький державний медичний університет; Наумова Ірина – Харківський національний медичний університет; Литовченко Катерина – Харківський національний медичний університет; Пакулець Андрій – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького; Подольський Іван – Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова; Смага Тетяна –  Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова; Федораш Діана –  Буковинський державний медичний університет.

За оригінальність вирішення ситуаційних генетичних задач: Блажевич Ольга –  Одеський національний медичний університет; Грицик Юрій – Івано-Франківський національний медичний університет; Демченко Олександр – Запорізький державний медичний університет; Колесников Максим – Сумський державний університет; Ловчикова Анастасія – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;  Шітев Анатолій – Ужгородський національний університет; Мних Ольга – Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського.

За досконале володіння практичними навичками: Матьовка Микола – Ужгородський національний університет; Мартинець Марія – Івано-Франківський національний медичний університет; Павлюк Людмила – Івано-Франківський національний медичний університет; Плотиця Богдана –  Вінницький національний медичний університет; Ткачук Яна – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького; Швачко Дмитро – Сумський державний університет; Юськів Христина – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

За високий рівень володіння теоретичним матеріалом: Власов Ілля – Дніпропетровська державна медична академія; Зозуля Роман – Одеський національний медичний університет; Кашул Сергій – Буковинський державний медичний університет; Колесник Андрій – Ужгородський національний університет; Кушнерик Оксана – Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського; Мешков Борис – Сумський державний університет; Широков Кирило – Харківський національний медичний університет.

По завершенню Голова журі ІІ етапу всеукраїнської Олімпіади професор Булик Роман побажав студентам вагомих показників у навчанні, наукових звершень, успіхів у втіленні запланованого, нових перемог у житті.