Студенти-медики застерігають любителів туризму від вірусу Зіка

На кафедрі інфекційних хвороб та епідеміології

(завідувач кафедри – доцент, к.мед.наук Юрій Олександрович Рандюк, координатор акції – к.мед.наук, доцент Анюта Степанівна Сидорчук) у співпраці з деканатом медичного факультету № 1 (декан – професор, д.мед.наук Василь Деонізійович Москалюк) ініціювали і провели просвітницьку студентську акцію у рамках Всесвітнього дня боротьби з трансмісивними інфекціями.

На сьогодні, про поширення вірусу Зіка повідомили 55 країн світу. В Єврозоні ризик локальної передачі вірусу Зіка пізньої весни та влітку підвищений. Так, комар Aedes aegypti як первинний вектор, та Aedes аlbopictus зустрічаються на територіях 20-ти Європейских країн.

Студенти БДМУ медичного факультету № 1 ознайомили чернівчан та гостей міста з новою вірусною інфекційною хворобою – лихоманкою Зіка, пропонуючи до уваги флаєри з необхідною та змістовною інформацією про потенційну можливість бути інфікованим вірусом Зіка завдяки переноснику комару роду Aedes, що поширений в країнах Південної та Центральної Америки. Зважаючи на особливості епідеміології вірусу – доведено трансмісивний і статевий шляхи інфікування.

З огляду на наближення періоду відпусток та проведення Літніх Олімпійських ігор цьогоріч в Бразилії (м. Ріо-Де-Жанейро), фахівці не виключають високого ризику «завезення» хвороби в Україну.

Вкрай небезпечним інфікування може стати для подружніх пар в очікуванні немовляти, оскільки вірус Зіка призводить до неврологічних ускладнень (синдрому Гієна-Баре та мікроцефалії).