Студенти відвідали музей-садибу Івана Миколайчука

15 червня легенді українського кінематографу

Івану Васильовичу Миколайчуку виповнилося б 75 років. Його творчий доробок – це 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та дві режисерські роботи.

Тебе Бог благословив, Буковинський сину –

Ти любив і прославляв рідну Україну,

Возвеличив нашу Неньку, й милу Буковину

Твої думи, твоя муза по всім світі лине.

Івана Миколайчука називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу і блискучим самородком. Його особистість подарувала українській нації героя, який пробуджував національний дух українців.

Творчий доробок Івана Миколайчука безсумнівно знаковий у нашій історичній пам’яті, бо він прийшов у пам’ять людей від зірок і сонця над Черемошем, від божественної лугової тиші, коли чути, як бринять ранкові роси на буйній зелені, а передовсім – від маминої любові, пісенної душі і неосяжної доброти.

З нагоди Дня українського кіно та 75-ї річниці від дня народження видатного українського кіноактора, сценариста, режисера – Івана Миколайчука заступник директора коледжу БДМУ з виховної роботи доц. Петринич О.А. разом із старшим викладачем кафедри суспільних наук та українознавства Потаповою Л.Б. і викладачем коледжу Андрієць В.І., студентами І курсу медичного факультету №1 (4 група), коледжу БДМУ 6 червня організували екскурсію до музею-садиби Івана Миколайчука.

У музеї студенти та викладачі мали зустріч-бесіду з племінником І. Миколайчука Михайлом Грицюком, який виконує обов’язки директора музею. Він розповів присутнім про рідкісні експонати, що тут зберігаються: дерев’яну колиска, в якій колисали Івана, валізу, з якою він їздив до Чернівців, вишиванку Василя Стефаника, в якій актор знімався у фільмі „Камінний хрест”, старе „Євангеліє”, яке дісталося йому від батька.