Студенти БДМУ вчили школярів правил особистої гігієни

Студенти медичного факультету №2 ВДНЗ України “Буковинський державний медичний університет” провели просвітницько-благодійну акцію з нагоди Всесвітнього дня чистих рук.

Студенти 25 групи ІІІ курсу медичного факультету №2 (куратор – асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Людмила Мікулець) провели просвітницьку акцію школярам 2-Б класу гімназії №7.

Школярам була продемонстрована цікава презентація, за допомогою якої студенти розповіли про важливість своєчасного та якісного миття рук. Також учасники заходу взяли участь у майстер-класі з правильного миття рук, різноманітних конкурсах та іграх, ще змогли ознайомитись з альтернативними методами підтримки чистоти рук в умовах відсутності доступу до води. В кінці заходу студенти вручили школярам невеличкі подаруночки, які допоможуть їм у підтриманні особистої гігієни.

Всесвітній день чистих рук (Global Handwashing Day) проводиться щороку 15 жовтня, починаючи з 2008 року за рішенням Генеральної Асамблеї ООН, Дитячого фонду ЮНІСЕФ та Всесвітньої організацією охорони здоров’я і присвячений основам особистої гігієни.

Основні завдання Всесвітнього дня чистих рук, який проходить під гаслом «Чисті руки рятують життя!», полягають у залученні дітей та дорослих до участі у зміні звичок; показують, як просте миття рук водою з милом допомагає ефективно боротися з гепатитом та дизентерією, запобігає гострим респіраторним захворюванням (ГРЗ) та багатьом іншим захворюванням. За даними ООН-ЮНІСЕФ гострі респіраторні та кишкові інфекції щорічно стають причиною загибелі більше 3,5 млн. дітей у віці до п’яти років. Миття рук з милом дозволяє знизити рівень діарейних захворювань більш ніж на 40 %, а респіраторних інфекцій – майже на 25 %.