Студенти БДМУ обговорили питання жіночого здоров’я

На кафедрі акушерства, гінекології та перинатології був проведений круглий стіл зі студентами V курсу 12 групи на тему «Профілактика розвитку вагінального кандидозу».

В останні роки проблема хронічного рецидивуючого вульво-вагінального кандидозу значно частіше зосереджує увагу лікарів акушер – гінекологів.

Розповсюдженість серед жінок репродуктивного віку сягає 25-40%. Переважна більшість жінок страждає від вагінальних грибкових інфекцій, принаймні, раз у житті, а у багатьох хвороба повторюється багаторазово.

Слід відмітити, що особливо схильні до вагінальної грибкової інфекції вагітні жінки, жінки з ендокринними захворюваннями (цукровий діабет), порушення обміну речовин, довготривалим прийомом кортикостероїдів, антибіотиків та контрацептивних препаратів.

Порушення природнього захисту та бактеріального балансу викликає зростання грибків зазвичай роду Candida.

Проблема кандидозної інфекції не втрачає своєї актуальності і в теперішній час. Важливими і ефективними профілактичними заходами являється правильний підбір мікотичного препарату, раціональна антибіотикотерапія, своєчасна корекція імунної системи, регуляція вуглеводного обміну, правильний вибір гормональної контрацепції.

Вибір лікувального засобу для терапії вагінальних мікозів передує визначення всіх факторів, які сприяли інфікуванню і подальшому розвитку даного захворювання. Доведено, що правильний підбір мікотичного препарату дозволяє ефективно впливати  на всі етапи патогене заданого захворювання. Висока ефективність місцевої терапії пояснюється безпосереднім потраплянням дійових речовин у вогнище інфекції.