В БДМУ відбулося засідання інтелектуального клубу СНТ

15 травня з нагоди Дня науки відбулося чергове засідання інтелектуального клубу Студентського наукового товариства Буковинського державного медичного університету у форматі «Clinical Battle».

Клінічна робота залишається найскладнішим елементом лікарської професії, незважаючи на значний технічно-інформаційний прогрес медицини. Мистецтво діагностики вимагає потужної бази знань, вміння аналізувати та сортувати інформацію, робити правильні висновки та взаємодіяти з пацієнтом. Тому майбутнім лікарям необхідно розвивати у собі ці якості ще зі студентської лави.

У клінічній битві зійшлися дві команди найкращих студентів коледжу БДМУ, кожна з яких доповіла клінічний випадок із практики – рідкісну патологію чи типове захворювання із нетиповим перебігом. Протилежна команда повинна була поставити діагноз на основі поданої інформації та запропонувати план лікування даного пацієнта згідно сучасних стандартів.

На завершення було презентовано міні-лекцію про згадане захворювання та проведено обговорення спірних питань діагностики та лікувальної тактики із досвідченими викладачами. Кожна команда мала можливість скористатися підказкою залу, тому глядачі могли виступити в ролі експертів.

Ведучою змагання була Анастасія Гоян. До складу журі входили: Олена Тюлєнєва, Лариса Волошина, Іван Гараздюк, Леся Горошко, Леонід Кушнір, Оксана Петринич, Анюта Сидорчук, Олена Бесединська.

Команда «Антидотики» (Попович Ольга, Бойчук Ганна, Бурковець Віра, Байрамова Марія, Сливка Ольга), підготовлена під керівництвом асистента кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти Наталії Сливки, доповідала про випадок туберкульозного плевриту, що маніфестував із проявів больового синдрому та задухи. Їхні опоненти змогли поставити вірний діагноз, використавши результати рентгенографії органів грудної клітки та дослідження мокротиння.

Команда «Ендорфіни» (Гой Роман, Петращук Олександра, Вальчук Каріна, Клим’юк Стефанія, Дудчак Ірина), підготовлені асистентом кафедри догляду за хворими та ВМО Ігорем Мораром, презентувала випадок пухлини шкіри, яка маніфестувала з проявів метастатичного ураження хребта.

«Антидотики» успішно впоралися із діагностикою цього захворювання, використавши дерматоскопію та комп’ютерну томографію поперекового відділу хребта. У ході змагання було продемонстровано техніку практичних навичок, зокрема – плевральної пункції та візуальної діагностики шкірних новоутворень. Для цього один зі студентів виконував роль пацієнта, імітувавши симптоми захворювання, а інший, виконуючи роль лікаря, проводив дослідження.

У підсумку команда «Антидотики» здобула перемогу із відривом в один бал від команди «Ендорфіни».

Дискусійний клуб став платформою для співпраці студентів практично зі всіх факультетів та із різних курсів, котрі після спільної роботи стають щирими друзями. Творча та невимушена атмосфера засідання сприяла командній роботі та розвитку клінічного мислення. Формат «Clinical Battle» показав свою ефективність і буде надалі активно практикуватись поряд із іншими прогресивними формами студентської наукової та клінічної роботи.

Не пропустіть наступні змагання майбутніх клініцистів «Clinical Battle»!