Проведено “Клуб панкреатологів” України та Буковини
Проведено "Клуб панкреатологів" України та Буковини

Проведено “Клуб панкреатологів” України та Буковини

20-21 квітня 2011 року у приміщенні конференц-залу готельного комплексу “Буковина” відбулося спільне засідання “Клубу панкреатологів” України (президент – проф. Губергріц Н.Б., Донецький медичний університет) та Буковини (голова – проф. Христич Т.М., кафедра сімейної медицини БДМУ) на тему “Патологія підшлункової залози у поєднанні з іншими захворюваннями”.

У програмі зустрічі прийняли участь науковці з різних куточків України (проф. Бабінець Л.С. – Тернопіль; проф. Переяслов О.А., проф. Чуклін С.М. та доц.. Бондаренко О.А. –  Львів; проф. Ткач С.М., проф. Анохіна Г.А. та доц. Швець О.В. – Київ; проф. Дорофеєв О.Є., доц. Агібалов О.М., доц. Голубова О.О., доц. Томаш В.В. – Донецьк) та практичні лікарі. Професор Наталія Губергіц розповіла новини світової панкреатології за матеріалами зустрічі Міжнародної Асоціації панкреатологів та Індійського Клубу панкреатологів. Про активну роботу і участь у міжнародній науковій спільноті Буковинського Клубу доповіла професор Тамара Христич.

Пропоновані доповіді упродовж двох днів були заслухані практичними лікарями з великою цікавістю. Неординарно проведено клінічний розбір історії хвороби пацієнта із перенесеною панкреатодуоденальною резекцією із наступним включенням “телемосту” і прямим вербально-візуальним контактом із даним хворим. В обговорення клінічного випадку була залучена вся аудиторія і наприкінці проведено “дуель” між терапевтом (за участю проф. Н.Б. Губергріц) та хірургом (за участю доц. О.В. Ротаря, кафедра загальної хірургії БДМУ): всі “за” і “проти” хірургічного втручання та особливості подальшого терапевтичного ведення такого пацієнта.