Студенти БДМУ провели «Урок стоматологічного здоров’я» для школярів

Студенти стоматологічного факультету БДМУ провели санітарно-просвітницьку акцію для учнів Чернівецького ліцею для обдарованих діток.

З ініціативи завідувача кафедри стоматології дитячого віку БДМУ Годованець О.І. асистенти кафедри Мандзюк Т.Б. та Дроник І.І. разом із студентами 3 курсу 1 групи стоматологічного факультету провели санітарно-просвітню роботу серед вихованців школи-інтернат «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей»

Метою проведення заходу було розширити уявлення дітей про групи зубів, пояснити негативний вплив шкідливих звичок на стан зубів та прикусу, навчити правилам догляду за зубами, а також виховувати у дітей відповідальне ставлення до власного здоров’я.

Урок проходив у цікавій для дітей пізнавально-ігровій формі де самі діти приймали активну участь. На завершення учні отримали подарунки, які допоможуть їм правильно доглядати за зубами.

Як зазначають організатори акції, на сьогодні поширеність стоматологічної захворюваності є досить високою. Через незадовільну екологію, незбалансоване харчування, а також відсутність або недостатність правильних навичок догляду за зубами останнім часом в Україні спостерігається чітка тенденція зростання основних стоматологічних захворювань.

Так, захворюваність карієсом у дорослих складає 90-92%, захворювання ясен (гінгівіт, пародонтит) діагностується у 87% випадків.

Лише 8-9% дорослого населення мають справді здорові зуби та ясна. Особливу стурбованість викликають висока розповсюдженість та інтенсивність основних стоматологічних захворювань у дітей.