• Українська
  • English
25 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з малярією
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
25 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з малярією

25 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з малярією

Хоча цей день був встановлений на додаток до дня, який відмічається з 25 квітня 2001 року і має назву “День боротьби проти малярії в Африці”, все ж протягом останніх років епідемічна ситуація із малярії у світі, країнах СНД, а також і в Україні залишається нестійкою. Про це свідчить і постійний завіз малярії на територію нашої держави!

Мета проведення Міжнародного дня боротьби з малярією – роз’яснення того, що дана хвороба виліковна, пояснення громадськості необхідності профілактичних заходів. Адже, за даними ВООЗ, малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно малярією хворіє більше 500 мільйонів чоловік, а більш одного мільйона осіб помирає від цієї хвороби. Найважчий тягар малярії лежить на країнах Африки на південь від Сахари, але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході і навіть в деяких частинах Європи.

Прикро констатувати, але у 2010 році в Україні було зареєстровано 57 випадків завізної малярії з 6 летальними наслідками. Крім того, 15 випадків малярії було виявлено серед українських військовослужбовців, які виконували миротворчу місію в Ліберії. За останні 3 роки цивільними громадянами на територію України було завезено 143 випадки малярії, з них громадянами України – 101, іноземними громадянами – 42. Постійний завіз малярії на територію нашої держави, в тому числі і в сезон передачі цього небезпечного захворювання, може стати причиною укорінення та поширення її на Україні.

– Зараз малярія реєструється у понад 100 країнах, – коментує професор Василь Москалюк, завідувач кафедри інфекційних хвороб та епідеміології БДМУ. – Найбільш поширена триденна малярія, однак 50 % захворюваності у світі та 98 % усіх летальних наслідків зумовлено тропічною малярією. Малярія віднесена до хвороб, при яких передбачено санітарну охорону території держави та обов’язкову реєстрацію. Нині розробляють різного типу вакцини, однак вони, очевидно, лише будуть доповнювати існуючі протималярійні заходи.

Корисно знати