• Українська
  • English
УКРАЇНСЬКА ВІКІПЕДІЯ: ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО СПІЛЬНОЇ СПРАВИ?
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
УКРАЇНСЬКА ВІКІПЕДІЯ: ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО СПІЛЬНОЇ СПРАВИ?

УКРАЇНСЬКА ВІКІПЕДІЯ: ЯК ДОЛУЧИТИСЯ ДО СПІЛЬНОЇ СПРАВИ?

У середу 18 квітня у конференц-залі Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ відбувся тренінг-семінар на тему: “Українська Вікіпедія: Як долучитися до спільної справи?”. Участь у заході взяли науковці, студенти, викладачі, спеціалісти з інформаційних технологій ЧТЕІ КНТЕУ, Буковинського державного медичного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та чернівецькі медіа активісти.

Захід проводив тренер, член Правління громадської організації “Вікімедіа Україна” Андрій Бондаренко. Тренер ознайомив присутніх з останніми статистичними даними, що стосуються Української Вікіпедії. Зокрема, пан Андрій повідомив, що найбільш активними регіонами, мешканці яких дописують до Української Вікіпедії, є місто Київ, Львівська, Донецька та Харківська області. Щодо Чернівецької області, то тут є ще над чим попрацювати. Окрім того тренер у своїй презентації продемонстрував Топ-20 найбільш відвідуваних статей, що стосуються Чернівецького регіону.

Окремо було відзначено плідну роботу колективу Буковинського державного медичного університету по формуванні та наповненню світової інтернет-енциклопедії про що свідчить високе рейтингове місце.

Так, на перші 5 позицій потрапили статті: Чернівці, Буковинський державний медичний університет, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Прут, Буковина (футбольний клуб). Детальніше з презентацією Андрія Бондаренко можна ознайомитись за посиланням – http://www.slideshare.net/kekis_chtei/ss-12598349.

Друга частина тренінгу була присвячена практичному прикладу зі створення та редагування статей у Вікіпедії в режимі реального часу. Тренер дослідив вікісторінки двох навчальних закладів, представники яких брали участь у заході ЧТЕІ КНТЕУ та БДМУ і дав низку корисних порад. Окрім того пан Андрій розповів про правила та політики Української Вікіпедії, дотримуватись яких необхідно при написанні статті до цієї он-лайн енциклопедії.

Про зацікавленість учасників свідчать численні запитання, відповідати на які доводилося тренеру.

Корисно знати