Академічна мобільність студентів БДМУ

Ми, студентки 5 курсу спеціальності “Медицина”, Топорівська Єлизавета та Басняк Дарія, приєдналися до програми кредитної мобільності й протягом весняного семестру 2023/2024 н.р. навчаємося в Університеті Сантьяго де Компостела, Королівство Іспанія (Universidade de Santiago de Compostela, Kingdom of Spain), за фінансової підтримки Єврокомісії в рамках проєкту Erasmus+ KA107.

Університет Сантьяго де Компостела один із найстаріших в Європі. Він містить в собі багато факультетів, і тут навчаються студенти буквально з усього світу. Навчання саме на медичному факультеті влаштоване дуже цікаво. Заняття проходять у форматі лекцій, тривалістю 1 година

Викладач, у форматі презентації, розповідає тему, яка розкривається детально і за викладачем студенти записують конспект у онлайн форматі. З таких мініконспектів наприкінці виходить готовий методичний матеріал, по якому здобувачі освіти готуються до іспиту (так, тільки по тому матеріалу, що презентував викладач, тому професори тут особливо детально готують свої лекції, включаючи в них новітні дослідження, пояснення і т.д.).

Протягом семестру знання студентів не оцінюють, а відбувається, в основному, лише подання матеріалу. Оцінювання відбувається за результатом іспиту (прохідний бал 5/10). Є також і семінари, на них або детальніше розбирається та обговорюється якась тема, або відпрацьовується якась практична навичка.

Предмети поділені на обов’язкові та за вибором. Починаються пари з 8:30 і тривають до 13:30 – перша хвиля. О 13:30 можуть читатись предмети за вибором, але кожен студент сам обирає, чи хоче він/вона ходити на цей предмет, чи ні. З 14:30 до 15:30 – обід. Кожен факультет має власну столову-кафетерій, де подаються комплексні обіди зі знижками для студентів. І з 15:30 до 21:30 – друга хвиля пар. Але через те, що студенти самостійно обирають собі предмети, то у кожного є індивідуальний розклад, за яким він навчається, і зазвичай це 4-5 годин на день.

Живуть студенти зазвичай у одному з двох місцевих гуртожитків – резиденцій. Резиденція – величезна 5-поверхова будівля, містить кімнати на 1-ну або максимум 2-і особи з власним туалетом та ванною. Кожний поверх містить 3-4 кухні, які використовуються для спільногот користування. Також є багато залів для навчання, відпочинку, дозвілля, власна бібліотека, тенісний стіл, стіл для більярду, фортепіано, та тренажерний зал. Для жителів резиденції всі ці активності безкоштовні.

В цілому в університеті атмосфера дуже дружня. Студенти постійно придумують, як покращити своє життя, організовують різні заходи та підтримують один одного. Старші курси збирають всі матеріали, конспекти та білети на іспити, та завантажують на спільний Google-диск по предметах та рокам для молодшого покоління.

Загалом цей досвід навчання – неймовірний. Величезне дякуємо відділу міжнародних зв’язків БДМУ за чудову можливість студентської мобільності.