Аспірантка БДМУ презентувала наукову роботу на міжнародному конгресі в Іспанії

Упродовж 13-15 квітня в Малазі  (Іспанія) відбувся Конгрес з превентивної кардіології ESC Preventive Cardiology 2023, в якому брала участь аспірантка кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Буковинського державного медичного університету Анастасія Говорнян (науковий керівник – завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб професор Тетяна Ілащук).

Конгрес щороку організовується Європейською асоціацією превентивної кардіології, провідною спільнотою медичних працівників, які займаються превентивною кардіологією, що охоплює первинну і вторинну профілактику серцево-судинних захворювань та реабілітацію, а також спортивну кардіологію. Цьогоріч на конгресі обговорювалися зміни, що були внесені до останніх рекомендацій Європейської асоціації кардіологів, фармакологічні аспекти превентивної кардіології, окремі питання спортивної медицини, а також про віддалені наслідки пандемії COVID-19 та її вплив на перебіг і частоту виникнення кардіоваскулярних захворювань.

Наукова робота професора Тетяни Ілащук та Анастасії Говорнян на тему «Analysis of long-term cardiovascular outcomes of COVID-19. Artificial Intelligence model for risk evaluation» була відібрана для доповіді на секції «Вторинна профілактика та реабілітація».

ESC Preventive Cardiology Congress – це організований на найвищому рівні науковий форум з надзвичайно актуальними та змістовними пленарними доповідями. Ми вдячні організаторам за можливість взяти участь у цій вагомій науковій події, а також за підтримку українських лікарів і науковців.