Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять !

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І пливе над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно.

Чорнобильська трагедія — найбільша екологічна катастрофа сучасності, яка сталася 26 квітня 1986 року, коли вибухнув реактор 4- го енергоблока Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу піднявся на висоту 1500 м і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії.

Спершу комуністичне керівництво України та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень про Чорнобильську катастрофу американськими та європейськими засобами масової інформації розпочалася евакуація близько 130 тис. мешканців Київської області. Радіоактивного ураження зазнали майже 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, які дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс). Навколо АЕС створена 30-км зона відчуження.

Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних із скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Для вшанування пам’яті ліквідаторів та всіх, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи студенти І курсу фахового коледжу БДМУ спеціальності «Фармація, промислова фармація», «Медсестринство» разом із завідувачем кафедри суспільних наук та українознавства Антонієм Мойсеєм,  викладачами Юлією Руснак і Валерією Андрієць провели годину-реквієм «Чорнобиль – трагедія, подвиг, пам’ять !» На заході студенти пригадали події тих страшних днів та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.