• Українська
  • English
День боротьби із захворюванням на туберкульоз

День боротьби із захворюванням на туберкульоз

   Щороку 24 березня відзначають Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Напередодні цієї події, 23 березня 2023 року,  було проведено онлайн-інформаційну годину за участі студентів 2,3 груп 3 курсу медичного факультету №4 спеціальності «Медична психологія» і студентів 5 групи 2 курсу фармацевтичного факультету спеціальності «Фармація, промислова фармація».

   У вступному слові організатором заходу було зазначено, що всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз був встановлений у нашій державі згідно з Указом Президента України  від 22 березня 2022 року № 290/2002,   враховуючи рекомендації  Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, яка  у 1993 році своїм  рішенням визнала  туберкульоз глобальною надзвичайною проблемою.

 Тематичну презентацію підготував студент 2 групи Валентин Моцов. У ній показано історію відкриття німецьким мікробіологом Робертом Кохом збудника туберкульозу, статистичні дані захворювання на туберкульоз у світі та в Україні. Звернено  увагу присутніх на стійкість збудника у навколишньому середовищі, харчових продуктах та на особистих речах хворих. Наведено основні симптоми захворювання, принципи лікування та профілактики. Перераховано  групи найбільшого ризику.

 

Матеріал підготовлено організатором заходу, доцентом кафедри фізіології ім.Я.Д.Кіршенблата Гордієнком В.В.

 

 

 

 

Корисно знати