• Українська
  • English
День Гідності та Свободи
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
День гідності і свободи

День Гідності та Свободи

Щороку в Україні 21 листопада відповідно до Указу Президента (від 13 листопада 2014 року) відзначається День Гідності і Свободи. У цей день українці вшановують патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору: на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Шануємо подвиг героїв, які боронили і боронять наше право на Свободу, та будьмо Гідними в своїй національній свідомості. Слава вільній Україні! Героям Слава! Миру нашій Землі!

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перш акції протесту української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Нехтування законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців, які вийшли на площі й майдани своїх міст і захищали свої права і свободи.

День Гідності та свободи на кафедрі суспільних наук та українознавства

Студенти-медики не залишалися й не залишаються осторонь цих подій. Щороку на кафедрі суспільних наук та українознавства проводяться заходи національно-патріотичного спрямування, в яких студенти висловлюють свою думку щодо подій 2004 та 2013-2014 років.

Зокрема студентами стоматологічного факультету було проведено дискусію на тему: «Гідність – основа справедливого суспільства». Учасники дискусії обговорили людський і суспільний виміри гідності – однієї з найбільших цінностей громадянського суспільства, хвилиною мовчання вшанувати пам’ять полеглих за незалежність та євроатлантичний вибір України (організатор – доцент Лариса Шутак).

А зі студентами медичного факультету №2 проведено годину спілкування з елементами тренінгу на тему: «Вчимося жити за законами Гідності й Свободи» (організатор – доцент Лариса Шутак).

изображение_viber_2021-11-19_10-08-48-234
изображение_viber_2021-11-19_10-08-47-461
изображение_viber_2021-11-19_10-08-01-640
изображение_viber_2021-11-19_10-08-02-985
изображение_viber_2021-11-19_10-08-01-318

Зі студентами – медичними психологами  та студентами фармацевтичного факультету організовано й проведено виховні заходи-спомини «Зима, що нас змінила» і «Україна гідна свободи» (організатор – доцент Галина Навчук), у ході яких було переглянуто відеосюжети про події на Майдані, прочитано поезію поетів-учасників революцій .

Такі заходи сприяють збереженню історичної пам᾿яті, розвивають патріотичні почуття, почуття гідності та самоідентифікації.

 

Поезія поетів Майдану пролунала в бібліотеці БДМУ

 

До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці БДМУ відбулася година патріотизму «Євромайдан: як перемогла гідність».

Трагічні події в Україні, (листопад 2013 р.- лютий 2014 р.), тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. 21 листопада 2013 року почалися протести українського громадянського суспільства. Люди почали стихійно виходити на центральні площі та майдани своїх міст. Це була реакція на рішення тодішньої влади скасувати процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху…

IMG 8
IMG 10
IMG 13
IMG 12
IMG 1
IMG 7

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Наталія Жук, Ірина Кухлій підготували мультимедійну презентацію під час якої розкрили причини та наслідки Революції Гідності. Студенти І курсу 8 гр., ІІ курсу 8 гр. медичного факультету № 2 за ініціативи доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії Пентелейчук та асистента кафедри Людмили Андрущак підготували та проникливо декламували поетів Майдану.

Завдяки заходу присутні змогли пройти етапами революції Гідності та зрозуміти за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна сотня і що ці жертви не були марними, а трагічні події (листопад 2013 р.- лютий 2014 р.) показали усьому світу, що вищою метою для українського народу є збереження людських цінностей та основ демократії.

 

 

Ми не зганьбили славу наших предків…

 

Кожна людина мріє жити у цивілізованому та мирному суспільстві, де людське життя та гідність є найбільшою цінністю. Для українського народу таке бажання прокладене через тернистий, окроплений людською кров’ю шлях. Якщо ми бажаємо досягти зазначеної мети, то повинні пам’ятати та вшановувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді, лютому 2013 – 2014 років постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадян, національних інтересів України та її європейського вибору. На превеликий жаль ця боротьба триває і досі, ми заплатили й продовжуємо платити за свободу велику ціну. Тому з пошаною до минулого ми повинні підтримувати та бути вдячні тим безмежно сильним духом людям, які і далі оберігають наш спокій і дають можливість, особливо молодому поколінню, бачити своє майбутнє у мирній, процвітаючій державі.

Свою вдячність студенти фармацевтичного факультету та викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії (завідувач Захарчук О.І.) виражають не тільки словами, а й вчинками, надаючи та здобуваючи якісну освіту у БДМУ, беручи активну участь у волонтерській діяльності. Студентське життя на теренах Буковини дає змогу стати сильними, сміливими, розумними, талановитими громадянами нескореної та вільної України.

І я повстав. Душа спитала – доки?!

Втопили край у підлості і злі.

І я сказав: чужинці, дайте спокій.

Не сійте зради на моїй землі.

Л. Костенко

 

Інформацію підготовили доцент Горошко О.М., асистент Ежнед М.А.

 

 

Корисно знати