День Гідності та Свободи у БДМУ

Щороку в Україна 21 листопада відповідно до Указу Президента (від 13 листопада 2014 року) відзначається День Гідності і Свободи. У цей день українці вшановують патріотизм і мужність своїх співвітчизників, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору: на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перш акції протесту української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Нехтування законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців, які вийшли на площі й майдани своїх міст і захищали свої права і свободи.

Студенти-медики не залишалися й не залишаються осторонь цих подій. Щороку на кафедрі суспільних наук та українознавства проводяться заходи національно-патріотичного спрямування, в яких студенти висловлюють свою думку щодо подій 2004 та 2013-2014 років.

Студенти 14 групи медичного факультету № 2 підготували національно-патріотичний захід на тему: «Вистояли на майдані – переможемо у війні!» (організатор – доцент Лариса ШУТАК) під час якого поринули в історію двох революцій, зробили огляд літератури, що відображає події двох Майданів.

Студенти стоматологічного факультету взяли участь у дискусії на тему: «Гідність – основа справедливого суспільства». Учасники дискусії обговорили людський і суспільний виміри гідності – однієї з найбільших цінностей громадянського суспільства, хвилиною мовчання вшанувати пам’ять полеглих за незалежність та євроатлантичний вибір України (організатор – доцент Лариса ШУТАК).

Зі студентами – медичними психологами  та студентами фармацевтичного факультету організовано й проведено виховний захід-спомин на тему: «Україна гідна свободи» (організатор – доцент Галина НАВЧУК), у ході якого було переглянуто відеосюжети про події на Майдані, прочитано поезію поетів-учасників революцій.

Студенти 15 групи медичного факультету № 2 взяли участь у круглому столі на тему: «Будьмо гідними, щоб бути вільними!» (організатор – доцент Алла ТКАЧ)

Такі заходи сприяють збереженню історичної пам’яті, розвивають патріотичні почуття, почуття гідності та самоідентифікації.

Інформацію підготувала: доцент кафедри суспільних наук та українознавства Лариса ШУТАК