День Гідності та Свободи у світлиці Книги і Краєзнавства

Щороку, починаючи з 2014 року, 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це свято має особливе значення для українців та символізує боротьбу за незалежність, суверенітет, самовизначення та незламність країни.

Справжньою світлицею художнього Слова, буковинського краєзнавства й культурологічною скарбницею є Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського.

Це єдина в нашому місті бібліотека вільного доступу до книжкових фондів знаних діячів Буковини, тож 22 листопада цьогоріч, приурочивши візит до Дня Гідності та Свободи, сюди завітали студенти Фахового коледжу БДМУ (1 група, 1 курсу, спеціальність «Медсестринство») із викладачкою української літератури, професоркою кафедри суспільних наук та українознавства Антоніною Аністратенко.

В ході екскурсії книжковими фондами, директорка бібліотеки Леся Щербанюк анонсувала цікаві для студентів БДМУ заходи грудня 2023 року, зокрема екскурсію «Чернівці медичні» про найвідоміших медиків, винахідників, що були почесними мешканцями Чернівців.

Слід зауважити, що у Муніципальній бібліотеці звучить не тільки високе слово, видають книги про історію нашого краю, історію будинків і їх мешканців, але й звучить музика – мистецтво, що зрозуміле усім людям, незалежно від володіння мовами, культурного середовища, віку та віросповідання. Студентка-першокурсниця Жанна Тігінян імпровізовано зіграла на фортепіано у фойє бібліотеки композицію «Інша Любов» (Tom Odel «Another Love»).

Мистецький подарунок одногрупникам і всім присутнім говорить замість тисячі слів про те, що українці – незламні, українці – гідні Свободи і Самобутності, а покоління, що виховується в суворі часи неодмінно збудує майбутнє України таким, як мріяли Т. Шевченко, І. Франко, О. Кобилянська та мріємо сьогодні ми.

Матеріал  підготувала: д.філол. н.,проф. кафедри суспільних наук та українознавства Аністратенко А. В.