• Українська
  • English
День пам’яті Героїв Крут

День пам’яті Героїв Крут

Сьогодні на Центральній площі відбулися заходи реквієм. Присутні помолилися за всіх Захисників, які віддали життя за Україну, поклали лампадки до стели Героїв Небесної Сотні.
Від БДМУ участь в заході взяли в.о. ректора Оксана Андрієць, проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Ніна Зорій, директор ННІ післядипломної освіти Андрій Бамбуляк, завідувач кафедри суспільних наук та українознавства Антоній Мойсей, представники ректорату та головні куратори.

Сьогодні ми згадуємо подвиг Героїв Крут — студентів-добровольців. Понад 100 років тому, не маючи бойового досвіду, вони стали на захист вільної України. 300 юнаків намагалися зупинити багатотисячний більшовицький наступ на столицю.


Українські воїни під Крутами віддали життя, але захистили незалежність і вибороли міжнародне визнання для своєї молодої держави. Історія повторюються знов. Як взимку 1918-го, так і 2022-го кращі з кращих стали на захист Києва та всієї України від російської навали.


Боротьба за незалежність України триває. Ми маємо пам’ятати уроки історії. Пам’ятати тих, хто писав цю історію власною кров’ю. І робити правильні висновки, не допусти помилок аби не втратити свою державу.

Памʼять робить нас сильнішими.

Корисно знати