День українського добровольця

Сьогодні в Україні відзначається День українського добровольця, з нагоди якого було проведено онлайн-інформаційну годину за участі студентів 5 групи 2 курсу фармацевтичного факультету та студентів 2,3 груп 3 курсу медичного факультету №4 спеціальності «Медична психологія».

Згідно історичної довідки,  17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості було прийнято постанову «Про встановлення Дня українського добровольця».

Висвітлено роль у 2014 році 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану у формуванні  першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ – батальйон оперативного призначення Національної гвардії України ім. Кульчицького для захисту Батьківщини.

У презентації наводились слова добровольців про війну, захист рідної землі, майбутню перемогу – Валерії Бурлакової (гранатометниці у добробаті «Карпатська січ»), Андріани Сусак (ветеранка батальйону «Айдар»), Олени Білозерської (снайперка у складі ДУК «Правий сектор» та УДА), загиблого у 2016 році оперного співака і учасника бойових дій у складі ДУК «Правий сектор» Василя Сліпака та інших. Згадано про мужність і героїзм учасника Революції гідності та російсько-української війни, громадянина України та Італії  Віталія Марківа. Розповідалось про історію запровадження ордена «Народний герой України» і відомих його орденоносців – Яну Зінкевич, Юлію Паєвську «Тайра», Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі»).

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять загиблих добровольців. На завершення заходу проінформовано присутніх про видання українськими видавництвами історичних документальних книжок до Дня українського добровольця.

Активну участь у підготовці матеріалів презентації  та  інформуванні учасників заходу брали студенти 3 групи – Валерія Строєва (староста),  Наталя Кожухар, Юлія Лотинець, Дмитро Онищук, Інна Юрчук, Наталя Щербакова  та інші студенти.

Матеріал підготовлено організатором заходу, доцентом кафедри фізіології ім.Я.Д.Кіршенблата Гордієнком В.В.