• Українська
  • English
День вишиванки

День вишиванки

Сьогодні відзначаємо День вишиванки. Свято, народжене у Чернівцях, об’єднало навколо себе увесь світ.

Вишиванка – наш символ, наш генетичний код, наші традиція та історія. А тепер у часи війни – ще й надійна броня, не дарма ж кажуть про орнамент на військовому пікселі – незламний символ національної свідомості, ідентичності, єдності та майбутньої Перемоги нашого народу.

Бережімо вишивану сорочку, бережімо Україну і славимо наших Захисників та Захисниць за можливість бути незалежними і вільними.

На офіційній сторінці свята зазначають, що цього року Всесвітній день вишиванки припадає на 18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, а також 18-20 травня – річниця виходу українських захисників із Азовсталі.

Вишиванка – це любов!

Вишивати – оберігати, вірити, чекати.

Вишивати – оберігати.

Існує велика кількість традицій та обрядів, у яких вишита сорочка виконує роль оберега. Та найбільше сакралізували вишиванку сучасні українці. Сотні майстрів та майстринь вишивки по всій Україні вишивають сорочки захисникам з лобов’ю і надією, що вишиванки захистять наших воїнів від ворожих куль. А військові одягають їх як духовну броню.

Вишивати – вірити.

Вишиті сорочки стали символом віри в період радянської окупації спочатку для українців на засланні в таборах, а згодом – і для дисидентів та українства загалом, яке передавало ідею про незалежність з покоління в покоління аж до 1991 року.

Вишивати – чекати.

Українці вишивають сорочки та чекають на повернення з фронту і полону найдорожчих. Вишивають в очікуванні Перемоги.

 

Викладачі та студенти БДМУ також сьогодні долучилися до відзначення Дня вишиванки – було проведено цілу низку заходів у нашому закладі вищої освіти – кураторські години, виставки, флешмоби, бесіди, створено фото та відеопроєкти.

 

 

Вишиванка – то душа України

Вишита сорочка – це оберіг  нашого народу

 

Вишиванка – це наш сакральний оберіг

Про вишиту сорочку знімають фільми, її оспівують в піснях та поетичних рядках, і все це не може залишити байдужим жодного з нас!

Для наших воїнів – вишиванка – це духовна броня, вона захищає і гріє душу. Національна символіка об’єднує армію у могутню силу, яка надихає на боротьбу за рідну землю

Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них світовій спільноті. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна, її символи та традиції.

 

 

 

 

 

 

ПРИВАТБАНК

Отримувач платежу
Мельничук Олександр Миколайович
Картка
4731 1856 3202 3484
IBAN:
UA593052990262086400936203888
Рахунок отримувача:
262086400936203888
Приват24 – https://www.privat24.ua/send/a1v11

МОНОБАНК

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/7xFpdiBGs
💳Номер картки банки
5375 4112 0409 0778

Корисно знати