• Українська
  • English
Дітям України – мирне небо!

Дітям України – мирне небо!

1 червня – Міжнародний день захисту дітей «International Day for Protection of Children», свято радості та надії, бо саме в дітях продовження роду, вони найцінніший скарб, майбутнє своєї країни. Метою цього дня є привертання уваги до потреб та прав дитини, саме в цей день вся світова спільнота закликає зупинити домашнє насильство над дітьми, проводить освітні компанії для дітей, адже суспільство має враховувати потреби дитини тощо.

Сьогодні кожна українська дитина мріє про мирне небо, про завершення війни в Україні, про затишну домівку в родинному колі!

До Міжнародного дня захисту дітей, студенти медичного факультету №1 (1, 2, 5 та 11 груп, спеціальність «Медицина») та фахового коледжу Буковинського державного медичного університету (1 група, ІІ курс, спеціальність «Медсестринство») разом з головним куратором медичного факультету №1 доценткою кафедри медичної біології та генетики Мар’яною Кривчанською, завітали до закладу дошкільної освіти (ясла-садок) компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами №31 «Родинний затишок» Чернівецької міської ради.

Дітям було подаровано солодощі, фрукти, соки, розмальовки, кольорові олівці, робочі зошити, а також канцелярія до занять. Студенти, працівники закладу, дітки гарно провели час на свіжому повітрі, під мирним небом, яке щодня нам дарують наші захисники та захисниці!

З історії свята

Щороку у перший день літа світ відзначає Міжнародний день захисту дітей. В Україні цей день почали відзначати з 1 червня 1998 року.

Вважається, що рішення про заснування свята було прийнято на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок у Парижі у 1949 році, адже багато дітей залишилися без батьків та домівок під час Другої світової війни. Вперше Міжнародний день захисту дітей почали відзначати у 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.

У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, за якою кожна держава зобов’язана поважати та підтримувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля та відпочинок.

Корисно знати