• Українська
  • English
Доповідь аспірантки БДМУ визнана кращою на Міжнародному конгресі
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram

Доповідь аспірантки БДМУ визнана кращою на Міжнародному конгресі

Впродовж 13-16 січня відбувався міжнародний онлайн конгрес із респіраторної медицини «8th International Workshop on Lung Health».

Цьогоріч головною темою конгресу стала персоналізована таргетна терапія захворювань органів дихання. Під час засідань було обговорено найважливіші питання в галузі респіраторних захворювань, таких як астма, ХОЗЛ, інтерстеціальні та інфекційні захворювання дихальних шляхів. Особлива увага була націлена на сучасні аспекти діагностики та лікування пульмонологічних хворих. Загалом у науковому форумі взяли участь близько 350 делегатів з різних країн Європи та Азії.

Щороку організатори конгресу обирають 10 молодих вчених з різних європейських університетів та лікарень для участі у програмі Future Health Leader of the Lungs «FuHeL». Буковинський державний медичний університет представила аспірантка кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Нестеровська Ольга (науковий керівник д.мед.н, професор кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Ступницька Ганна Ярославівна). У ролі наставників виступили 3 провідні фахівці в галузі респіраторної медицини проф.  Stefano Aliberti, проф. Enrico Heffler та Prof. Giovanni Sotgiu. Впродовж трьох днів програми розглядались питання методології проведення клінічних досліджень та написання оглядових статей, систематичних оглядів та мета аналізів. Для молодих вчених, яких обирають у програму «FuHeL», участь у роботі конгресу є безкоштовною.

Також Ольга представила постерну доповідь  про вплив ердостеїну на рівень оксидативного стресу та тривалість загострень у пацієнтів із поєднанням бронхіальної астми та хронічного обструктивного загострення легень(О.Нестеровська, Г.Ступницька, О.Федів). Робота науковців БДМУ була високо оцінена членами засідання та здобула перемогу у постерній секції конгресу.

Корисно знати