Дзвони пам’яті й скорботи. Трагедія на Чорнобильській АЕС

До 35-річчя від дня трагедії на Чорнобильській АЕС співробітники бібліотеки Тулевська С.О., Кухлій І.В. спільно зі студентами ІІ курсу 15, 16 груп Медичного факультету № 2 за ініціативи кураторів груп: доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Пантелейчук Н. П., асистента кафедри Андрущак Л. А. провели годину-спомин «Вічні дзвони пам’яті й скорботи».

26 квітня 1986 року, одна з найскорботніших дат в історії нашого народу, спогади про яку, ще довго будуть пронизувати наші серця гострим болем, наслідки якої ми будемо відчувати ще довго.

Студентам продемонстрували мультимедійну презентацію, під час якої було розкрито причини і важкі наслідки катастрофи. За міжнародною шкалою оцінок подій ця аварія кваліфікується як аварія сьомого, найвищого рівня. Сумарний випад радіоактивних речовин після вибуху на ЧАЕС становив 50 мільйонів кюрі, що рівноцінно вибуху понад п’ятисот атомних бомб, подібних до тих, які було скинуто на Хіросіму.

Хвилиною мовчання присутні вшанували подвиг пожежників, які першими прийняли смертельну дозу радіації на четвертому енергоблоці станції і всіх, хто брав участь у ліквідації аварії та будуванні захисної споруди-саркофага.

Студенти з глибоким почуттям декламували поетичні рядки про Чорнобильську трагедію авторів: Л. Костенко, А. Багряної, Б. Олійника, Г. Чубач, Г. Каранди, викликаючи у присутніх відповідні емоції та почуття.

На завершення заходу було наголошено, що ми – українці, повинні пам’ятати і вшановувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Адже в кожному населеному пункті є учасники тих трагічних подій. Чорнобиль був, є і буде, і тому згадувати про нього потрібно постійно.