Фахівці БДМУ стали національними тренерами програми mhGAP 2.0.

Всесвітня організація охорони здоров’я спільно з Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) за підтримки Норвегії та Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва, провели тренінг для тренерів з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги на основі Керівництва mhGAP 2.0 (програма подолання прогалин у сфері психічного здоров’я). Захід відбувся у м. Київ з 25 по 29 жовтня.

В результаті всеукраїнського конкурсного відбору викладачів БДМУ було обрано для навчання як тренерів з клінічного ведення поширених психічних розладів у закладах первинної медичної допомоги на основі Керівництва mhGAP 2.0. У тренінгу взяли участь Богдан Сумарюк – асистент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М. Савенка та Оксана Петринич – доцентка кафедри сімейної медицини.

У цілому світі психічні, неврологічні розлади та розлади внаслідок вживання психоактивних речовин є вагомою частиною глобального тягаря захворювань та складають 14% показника DALY (роки життя, втрачені через непрацездатність). Цей показник постійно зростає, особливо в країнах з низьким та нижче середнього рівня доходів.

ВООЗ розробила програму під загальною назвою mhGAP (mental health gap action program) – це флагманська програма ВООЗ, спрямована на досягнення більшого охоплення ключовими втручаннями для поширених психічних розладів, таких як депресія, самогубство, психотичні розлади, епілепсія, деменція, розлади, пов’язані зі вживанням психоактивних речовин, і психічні розлади у дітей. Програма mhGAP покликана навчити медичних працівників, які не є представниками спеціалізованої психіатричної або психологічної допомоги, таких, наприклад, як сімейні лікарі, виявляти та надавати допомогу з приводу найпоширеніших психічних станів.