Фахівці БДМУ відвідали конференцію з судової медицини

Упродовж 28-30 травня у м. Модра (Словацька Республіка) було проведено 53-тю конференцію з судової медицини з міжнародною участю після 3-х річної перерви у зв’язку з оголошенням пандемії Covid-19.

Від БДМУ у зазначеній конференції взяв участь декан факультету деканату медичного факультету №3, професор закладу вищої освіти кафедри судової медицини та медичного правознавства Іван Савка.

Під час участі у міжнародному заході було презентовано доповідь «Experimental Studies of Bullet Gunshot Injuries by Three-Dimensional Spatial Reconstruction», яка розкриває сучасні можливості судово-медичного дослідження вогнепальних ушкоджень, шляхом їх просторового 3D моделювання.

Досить цінною була можливість взаємного обміну новими знаннями та спеціалізованими професійними компетентностями між судово-медичними експертами з України та закордонними колегами в режимі реального спілкування, особливо зі складних питань організації й виконання експертиз у випадках вогнепальної травми.

Окрім того, за результатами участі й доповіді опубліковано статтю на підставі матеріалів науково-практичного дослідження у закордонному фаховому виданні Словацької Республіки з фаху судова медицина «Folia Societatis Medicinae Legalis Slovacae».

Обговорено шляхи подальшої співпраці та допомоги під час виконання різних видів судово-медичних експертиз в умовах ведення воєнних дій в Україні з Головою організаційного комітету, головним судово-медичним експертом Словаччини професором Джозефом Сідло, Президентом Асоціації судових медиків країн Європейського Союзу Денісом Гусаком, Головою Східноєвропейської Асоціації судових медиків Куртом Трюбнером, представником Асоціації судових медиків Великої Британії і Шотландії Джоном Кларком та рядом інших колег із різних країн Європи.