Фахівці БДМУ взяли участь в UEGWeek 2022 у Відні

Упродовж 8-11 жовтня у м. Відні проходив 30-й ювілейний Об’єднаний гастроентерологічний тиждень (UEGWeek 2022).

Серед більш ніж 10 тисяч учасників із 113 країн світу  у роботі гастротижня взяли участь 64 представники України, з них 50 осіб – за отриманими тревел грантами від UEG. Це стало можливим завдяки великій роботі президії правління Української гастроентерологічної асоціації (голова комітету з міжнародної діяльності – доцент Олег Швець) у тісній співпраці з керівництвом UEG, зокрема, її президенткою Helena Cortez-Pinto.

Від Буковинського державного медичного університету участь в форумі взяли доцентка кафедри внутрішньої медицини Марина Патратій та професор кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Василь Присяжнюк.

Марина Володимирівна разом з колегами взяла участь в  засіданні Комітету національних асоціацій UEG; відвідала урочистий прийом з нагоди 30-річчя UEG, який проходив у Віденській ратуші.

Василь Петрович під час роботи секції «NASH and diagnostics» презентував учасникам доповідь «Ефективність призначення кверцетину у пацієнтів із неалкогольною жировою хворобою печінки»

Учасники конгресу з великою зацікавленістю ознайомились із сучасними досягненнями і перспективами розвитку гастроентерології та ендоскопії, відвідуючи пленарні та секційні засідання, курс післядипломної освіти, постерні сесії, симпозіуми провідних компаній світу.

«У процесі робочих зустрічей з президенткою UEG Helena Cortez-Pinto подякував особисто їй та керівництву UEG за надані 50 тревел грантів (по 1000 євро кожен) для українських лікарів, які змогли очно відвідати конгрес, безкоштовну реєстрацію для всіх бажаючих лікарів взяти участь у конгресі онлайн, сприяння лікарям з України в організації стажувань з гастроентерології у провідних клініках Європи та за потреби їх тимчасовому працевлаштуванню,» – інформує голова Української Гастроентерологічної асоціації Ігор Скрипник.

11 жовтня за ініціативи президентки UEG Helena Cortez-Pinto та Австрійського Червоного Хреста відбулась церемонія вручення символічного чеку на суму 5000 євро. Це кошти, які зібрала UEG та передала Червоному Хресту у Австрії на соціальні, медичні потреби українців, які постраждали внаслідок російської агресії та перебувають в Австрії.

Наступна зустріч гастроентерологічної спільноти запланована у м. Копенгагені з 14 по 17 жовтня 2023 року.