• Українська
  • English
Фахівці симуляційного центру БДМУ вчили ліцеїстів як надавати долікарську допомогу
Share on telegram

7 червня керівником навчально-тренінгового центру симуляційної медицини БДМУ Віталієм Смандичем було проведено тренінг з базової підтримки життя для учнів Чернівецького багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей. Захід присвячено Дню медичного працівника.

Основним завданням заняття було навчити учнів основ та порядку надання домедичної допомоги постраждалим з раптовою зупинкою кровообігу, обструкцією дихальних шляхів стороннім тілом, у разі непритомності.

Під час тренінгу учні набули практичних навичок з СЛР, прийомів Геймліха, переведення в стабільне бокове положення, користування автоматичним зовнішнім дефібрилятором, та мали нагоду відпрацювати навички на манекенах, а в деяких ситуаціях і на своїх однокласниках.

Як зазначають організатори заходу, важливим аспектом успішної реанімації є поширення знань та вмінь з домедичної допомоги серед населення, особливо молоді, з метою надання своєчасної допомоги до приїзду бригади ШМД.

Корисно знати