Фахівець БДМУ пройшла стажування в Університеті Сантьяго де Компостела

Впродовж 20-24 вересня доцентка кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти Наталія Сливка пройшла стажування в Університеті Сантьяго де Компостела, Іспанія, за програмою міжнародної академічної мобільності Erasmus+KA107.

План роботи передбачав обмін досвідом за темою спільних досліджень – покращення доступу до медичних послуг уразливих категорій населення (жителів сільської місцевості, пенсіонерів, малозабезпечених, осіб із розладами вживання речовин) за умов пандемії COVID-19 та використання сучасних цифрових технологій.

Наталія Олексіївна прочитала цикл із 5-ти лекцій для PhD студентів приймаючого університету на тему:

1) – Нейробіологія залежностей;

2) – Розлади вживання алкоголю (клініка, діагностика, класифікація, діагностика, ускладнення);

3) – Розлади вживання опіоїдів (клініка, діагностика, класифікація, діагностика, ускладнення);

4) – Лікування розладів вживання речовин та структура сервісів медицини залежностей;

5) – Політика зниження шкоди та профілактика розладів вживання речовин.

Лекції викликали жваве обговорення серед аудиторії стосовно особливостей організації охорони здоров’я у даній галузі та можливих шляхів її оптимізації.

Круглий стіл з професорами факультету політології та соціології Ramon Angel Bouzas Lorenzo (декан факультету), Andres Cernadas Ramos, Montserrat Pintado Lobato, представниками Департаменту громадського здоров’я автономної спільноти Галісія (Іспанія) та PhD студентами був присвячений обміну досвідом впровадження та контролю якості системи eHealth в обох країнах (Україна-Іспанія). Обговорювалися такі питання як: конфіденційність пацієнтів (чутливі дані), правомірність відеонагляду, електронні рецепти, електронний кабінет пацієнта, електронні сертифікати про вакцинацію від COVID-19, телемоніторинг пацєнтів, рівність доступу до медичних послуг для уразливих категорій населення. Нагальні питання виявилися спільними, і шляхи їх вирішення – теж: модернізація та діджиталізація підніме лікарів із нижчого щабля інформаційної піраміди (здобування та обробка даних) на вищий – рівень знань та мудрого користування ними.