Фахова школа з імунології

25-27 квітня в місті Чернівці відбудеться Міждисциплінарна весняна фахова школа з імунології, організована спільно Міжнародною міждисциплінарною асоціацією медичних професіоналів, Всеукраїнською асоціацією дитячої імунології, Міжнародним європейським університетом і Буковинським державним медичним університетом.

Заплановано обговорення клінічних випадків вроджених помилок імунітету залученням як  імунологів, так і суміжних спеціалістів, в практиці яких можуть зустрічатися пацієнти з первинними імунодефіцитами.

«Первинні імунодефіцити – це вроджені захворювання імунної системи, що виникають внаслідок мутацій у генах, які відповідають за роботу імунної системи. Пацієнти з такими вадами, мають рецидивуючі інфекції,  алергічні,  аутоімунні, онкологічні процеси, і, що дуже важливо, – їх комбінації. Через те, що клінічні прояви є досить поширеними в популяції, діагноз первинного імунодефіциту часто встановлюється невчасно, змушуючи пацієнтів звертатись до різних лікарів, лікуватись тривало та малоефективно, отримуючи повторні курси антибіотиків та інших препаратів з незначним і тимчасовим покращенням,» – розповідає професорка кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Галина Коваль.

Зважаючи на різноманітність клінічних проявів, пацієнт із вродженим імунодефіцитом може трапитися в практиці лікаря будь якої спеціальності. Проте розпізнати їх буває нелегко через низьку обізнаність лікарів щодо цих рідкісних захворювань. Частота первинних імунодефіцитів  у світі оцінюється як 10-50 на 100 тисяч населення. В той же час вчасно встановлений діагноз  дозволяє розпочати специфічне лікування (найчастіше це замісна терапія) і врятувати і суттєво покращити якість життя пацієнта.