• Українська
  • English
Георгій Ходоровський – Перший Посол України в Індії

Георгій Ходоровський – Перший Посол України в Індії

В день республіки Індія хочемо розповісти вам про Першого Надзвичайного і Повноважного Посла України в Індії – Георгія Ходоровського.

Георгій Іванович – доктор медичних наук, професор,фізіолог, науковець, політик, громадський діяч, дипломат. Ми розповімо детальніше про його період роботи в Індії.

У жовтні 1992 року Г. Ходоровського переведено з Верховної Ради на посаду Посла з особливих доручень МЗС України. Україна отримала згоду на прийняття Г. Ходоровського Послом України в Індії. З 13 лютого, тобто з дня  вручення Вірчих Грамот Президентові Індії Шанкар Даял Шармі, і до 21 липня 1998 року працював першим Надзвичайним і Повноважним Послом України в Індії.

Саме тоді вчений і дипломат доклав багато зусиль для формування позитивного образу України як миролюбивої, без’ядерної, позаблокової і передбачуваної держави. Він налагодив першочергову договірно-правову базу двосторонніх економічних, торгівельних та культурних зв’язків між Україною та Індією. За вагомий внесок у розвиток взаємовигідних відносин між обома державами був удостоєний звання почесного професора Міжнародного Інституту Менеджменту та Маркетингу

Указом Президента України у серпні 1996 року Г.І. Ходоровському присвоєно вищий в дипломатії ранг: Надзвичайний і Повноважний Посол України із пожиттєвим дипломатичним паспортом. Його робота в Індії була ого робота в Індії була відзначена подяками МЗС України, «Премією ім. Індіри Ганді» та почесним знаком „За зміцнення миру і дружби народів” Індо-Європейської асоціації, якого удостоїлись також президент Південно-АфриканськоїРеспубліки Нельсон Мандела, Посли Польщі та Європейської комісії в Індії

 

Корисно знати

Днів
Годин
Хвилин
Секунд
Обери Університет своєї мрії

Багатотисячний колектив БДМУ запрошує старшокласників, їх батьків та всіх бажаючих на День відкритих дверей ОНЛАЙН