Година – реквієм «Ми пам’ятаємо!»

До Дня пам’яті жертв голодомору в бібліотеці БДМУ для студентів І курсу 3, 4, 6, 7 гр. Медичного факультету № 1 відбулася година – реквієм «Ми пам’ятаємо!»

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів, які відбулись в Україні у XX столітті.

Цей день покликаний закарбувати в народній пам’яті страшну трагедію українського народу, і передати цю пам’ять наступним поколінням. В цей день український народ віддає шану пам`яті безневинним жертвам жахливого геноциду, вчиненого проти нього радянським керівництвом на чолі з Й. Сталіним у минулому сторіччі.

Радянський режим вибудував план винищення частини української нації, що був замаскований під плани здачі хліба державі. Йшлося про повне вилучення всіх запасів зерна, а потім конфіскацію інших харчових продуктів та майна в якості штрафів за невиконання плану здачі хліба. Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямованого, застосованого владою, терору голодом, тобто геноцидом.

Студентам продемонстрували фрагмент документального фільму «Великий злам». За допомогою мультимедійної презентації розкрили причини та наслідки Голодомору.

Були приведені паралелі геноциду – Голодомору 1932-1933 рр. і сьогоднішніх реалій, коли через 90 років після Голодомору проти українців знову застосовують методи геноциду, який відбувається на тлі повномасштабного військового вторгнення росії на територію України (насильства, масові вбивства, бомбардування цивільних об’єктів)

У роки Голодомору уряди інших країн воліли мовчати про страшні події, тому геноцид залишився без належної оцінки навіть після розпаду СРСР. А, зараз ми маємо неймовірну підтримку всього світу, мотивовані ЗСУ, згуртованість нашого народу. Тому перемога буде за нами!

Захід закінчили цьогорічним гаслом на вшанування пам’яті жертв Голодомору: «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!»

Захід підготували та провели співробітники  бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій, Діна Пислар за підтримки викладачів доцентів кафедри анатомії людини ім. М. Туркевича Тетяни Процак, Богдани Банул, асистентів кафедри Олега Бойчука, Наталі Ємельяненко.