Інформаційна година присвячена Всесвітньому Дню боротьби з цукровим діабетом

14 листопада 2022 в бібліотеці БДМУ була проведена інформаційна година «Разом ми переможемо діабет» (онлайн) для студентів Медичного факультету №3, присвячена Всесвітньому Дню боротьби з цукровим діабетом.

Бібліотекар І кат. Тетяна ПОЛЯКОВА обґрунтувала важливість відзначення Дня діабету статистичними даними стосовно розповсюдження цієї хвороби в світі та в Індії зокрема. Була надана коротка наукова довідка про природу діабету, причин його виникнення, діагностики, лікування і профілактики.Іноземні студенти мали можливість отримати цікаву інформацію про видатних науковців Фредеріка Бантінга, Чарльза Герберта Беста і Джона Маклеоу, які відкрили інсулін, що став одним з найбільших винаходів в медицині, врятував і продовжує рятувати життя мільйонів людей.

Присутні мали можливість дізнатися про Всесвітню Федерацію Діабету, яка в 1991 році стала ініціатором Дня діабету і разом з Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, урядовими організаціями, медиками, пропагандистами захисту хворих на діабет та засобами масової інформації об’єдналися в боротьбі з хворобою й організовують програми скринінгу, радіо і телевізійні компанії, спортивні заходи, проводять вебінари, інше в День діабету.

Були надані приклади різноманітної тематики Дня діабету в різні роки та показане блакитне коло, яке є міжнародним символом цукрового діабету.

Під кінець зустрічі були надані практичні поради щодо шляхів профілактики
захворювання. Вся розповідь супроводжувалася яскравими і виразними слайдами.

В обговоренні Дня боротьби з діабетом активну участь взяли: доцент кафедри мікробіології та вірусології Олена БЛІНДЕР, яка розповіла про цукровий діабет на тлі COVID-19, головний куратор МФ№3 Наталія ВОЛОШИНОВИЧ, куратори академічних груп МФ №3 – Ігор СЕМ’ЯНІВ, Світлана МЕЛЬНИЧУК, Олександра ГАРВАСЮК, Юлія МАЛИК, Оксана ЛЯХОВИЧ, та іноземні студенти МФ №3.

Захід підготували та провели бібліотекарі Полякова Т. В.

і Дев’яткіна Д.О.