Інформаційна грамотність науковця – сучасне обличчя університету

29 жовтня 2021 р. на кафедрі стоматології дитячого віку (зав. кафедри проф. Оксана ГОДОВАНЕЦЬ) в рамках Всесвітнього тижня медійної грамотності, Міжнародного тижня відкритого доступу  співробітники бібліотеки БДМУ провели семінар за темою: «Інформаційна грамотність науковця – сучасне обличчя університету».

Під час семінару Софія ЗАДЕРЕЙ наголосила, що інформаційна грамотність впливає безпосередньо на успішність наукової діяльності, тому що саме від неї залежить вміння оперативно обробляти інформацію та визначати її релевантність. Бібліотека забезпечує інформаційно-знаннєві потреби науковців, організовує доступ до різних видів інформаційних ресурсів, у т.ч. світових наукових ресурсів, зарубіжних баз даних наукової інформації. Саме в процесі отримання бібліотечних послуг науковці вишу напрацьовують ті знання та вміння, які забезпечують підвищення їх інформаційної культури та сприяють максимальному залученню до здобутків, можливостей сучасного наукового світу та його інструментарію, інтеграції до дослідницької екосистеми.

Олена ГІМЧИНСЬКА звернула увагу на те, що тільки за умови швидкого отримання якісної інформації науковець зможе постійно бути в курсі усіх новинок, своєчасно, відповідально приймати рішення, підтримувати свій культурний і професійний рівень. Використання БД значно підвищує науковий потенціал, адже вони дозволяють ефективно отримувати необхідні відомості з великих за обсягом і складних за структурою масивів даних.

В рамках жвавої дискусії зав. кафедри Оксана ГОДОВАНЕЦЬ зауважили, що даний семінар допоможе науковцям акцентувати на вмінні аналізувати та використовувати інформацію, користуватись сучасними інформаційними технологіями та програмним забезпеченням з урахуванням усіх можливостей, що надає інформаційний прогрес.