Колектив кафедри фармації бдму доєднався до благодійного челенджу «80 літрів крові в честь 80-річчя БДМУ»

9 квітня 2024 року колектив кафедри фармації та студенти фармацевтичного факультету долучилися до благодійного челенджу «80 літрів крові в честь 80-річчя БДМУ».

Здача крові – це не просто процедура, а й можливість зробити добру справу для наших захисників, врятувати життя та подарувати надію тим, хто опинився в складній ситуації. Лікарі наголошують, що донорство крові в умовах війни – це не просто добровільний акт, а життєва необхідність. Важливо розуміти, що запаси крові не безмежні. Їх постійно потрібно поповнювати, щоб мати можливість рятувати життя людей. За даними МОЗ, в Україні лише 5% людей є донорами крові, одна донація крові може допомогти трьом людям.

Чим же корисне донорство?

Донорство покращує кровообіг, стимулює роботу кісткового мозку, знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Здавши кров, ви можете зробити свій внесок у перемогу України та врятувати життя людей.

Щоб стати донором крові, вам потрібно:

1. Бути дієздатним громадянином України;
  2. Мати вік від 18 років;
  3. Важити не менше 50 кг (у деяких центрах крові – 55-60 кг);
  4. Не мати протипоказань до донорства.

Нехай наша добрі справи стануть прикладом для інших і надихнуть багатьох на подібні дії. Разом ми можемо змінювати світ на краще!

Організатори: завідувач кафедри фармації, к.фарм.н., доцент Олег ГЕРУШ, головний куратор фармацевтичного факультету, асистентка кафедри фармації Павліна ІЛАЩУК

Учасники: викладачі кафедри фармації – к.фарм.н., доцент кафедри Наталія МУЗИКА, к.фарм.н., старший викладач Роксолана БАСАРАБА, асистентка кафедри фармації Юлія ГРЕШКО та студенти фармацевтичного факультету.

Інформацію підготувала: головний куратор фармацевтичного факультету БДМУ,

асистентка кафедри фармації Павліна ІЛАЩУК