• Українська
  • English
Лунай, прекрасна наша мово!

Лунай, прекрасна наша мово!

До Дня української писемності та мови 8 листопада в бібліотеці БДМУ відбулася мистецька година «Лунай, прекрасна наша мово».

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. У цей день також вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця.

Співробітники бібліотеки Світлана Тулевська та Ірина Кухлій звернулися до історії нашої писемності. Розповіли про вчених і просвітителів Кирила і Мефодія, які створили кириличну абетку, що сприяло розвитку писемності та культури всіх слов’янських народів.

Присутні мали можливість переглянути відеосюжет про вченого, мислителя, першого історика Київської Русі – Нестора – літописця, який є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – «Повісті минулих літ», що була завершена близько 1113 року.

Студенти з цікавістю слухали про те, що витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда» Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, яка була укладена розмовною українською мовою. І у своїх наступних творах «Наталка Полтавка», «Москаль-чарівник» І. Котляревський відкривав усьому світові багатства живої народної мови.

Студенти віддали шану великим володарям українського слова — Т.Т. Шевченкові, І. Франкові, Л. Українці, Д. Павличку, Ю. Косинській декламуючи їх поезії.

Захід відбувся для студентів ІІ курсу 8, 9 груп Медичного факультету № 2 за ініціативи доцента кафедри гістології, цитології та ембріології Наталії Пентелейчук та асистента кафедри Людмили Андрущак.

Корисно знати