Міжнародний день прав людини

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засновано 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. Загальна декларація стала першим Міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Професія лікаря передбачає тісну інтеграцію з представниками інших спеціальностей, зокрема з представниками юридичної професії. Хто, як не служителі закону, можуть дохідливо розповісти медику про його права і обов’язки, про те, яку тактику йому необхідно обрати, щоб вийти зі складної ситуації.

З нагоди свята доцентами кафедри фізіології ім. Я.Д. Кіршенблата Інгою Тимофійчук та Світланою Семененко було організовано інформаційний захід, на який запросили випускника Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, магістра права, юрисконсульта ТОВ «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» Цимбалюка Андрія Ігоровича.

В режимі он-лайн студентами-іноземцями 2-го курсу, медичного факультету №4, спеціальність «Медицина» та кураторами Інгою Тимофійчук, Світланою Семененко, Евеліною Ленгою та Юлією Руснак було заслухано лекцію англійською мовою «Human rights». Андрій Ігорович пояснив термін «право» на прикладі різноманітних афоризмів, детально розповів про документи, що регламентують права людини, а також вказав, куди потрібно звертатися, якщо є потреба у захисті прав людини. Студентам-іноземцям було цікаво слухати про права і обов’язки громадян України. Почуте викликало жваве обговорення серед присутніх.