Міжнародний день волонтера

Волонтерський рух України розпочав свою діяльність у 90-х роках, найбільшого масштабу набув з Революції Гідності та початку військової агресії Росії проти України у 2014 році. А після 24 лютого 2022 року, коли Росія розпочала неспровоковану та криваву повномасштабну війну проти України, волонтери стали ще одним фронтом на захист нашої держави.

Символічно, що ми відзначаємо Свято волонтерів у переддень Збройних сил України, адже волонтери і є тим тилом, які як на початку війни, так і досі надійно стоять за плечима наших військових та наближають нашу спільну перемогу.

Волонтерський рух України набув небачених масштабів і став прикладом для всього світу, як допомагати своїй державі – як придбати військовим усе необхідне у найкоротші терміни, як закрити мільйонні збори за лічені години, як довезти людям ліки та допомогу на передню лінію фронту, як врятувати тварин із розбомблених багатоповерхівок й вивезти у безпечне місце та багато-багато інших фантастичних справ, які роблять доброчинці.

До слова, волонтери БДМУ – активні учасники цього руху Добра. Починаючи ще з 2014 і по нині – студенти та викладачі університету волонтерять і допомагають всім, хто того потребує. Ми плетемо сітки та маскувальні костюми, донатимо, збираємо кошти на ЗСУ, адресно допомагаємо нашим Захисникам, виготовляємо ранозагоювальні мазі, окопні свічки, допомагаємо ВПО. Також фахівці БДМУ надають консультативну допомогу, проводять тренінги з надання першої  долікарської помочі та тактичної медицини.

Ми сьогодні приєднуємося до вітань та слів вдячності всім волонтерам. Дякуємо за безкорисливість, добро та бажання допомогти. Ми всі разом наближаємо нашу спільну перемогу – перемогу сильної та вільної України!