• Українська
Мова, медицина й наука – що їх поєднує?

До Всеукраїнського дня науки для студентів І курсу медичних факультетів №1 (1 і 6 групи, спеціальність «Медицина»), №2 (8 і 12 групи, спеціальність «Медицина»), №4 (3 група, спеціальність «Медична психологія») упродовж двох тижнів проведено онлайн наукові читання – круглі столи «Видатні українські науковці», «Письменники-лікарі», «Сучасна українська медична термінологія: проблеми функціонування» (організатор – доцент кафедри суспільних наук та українознавства Алла Ткач).

У процесі жвавого наукового діалогу було виголошено низку цікавих доповідей, зокрема: «Жінки-науковці та світові винаходи», «Блог лікаря як новітня форма професійної комунікації», «Лікарі-письменники: М. Амосов, С. Руданський, М. Булгаков, Остап Вишня та ін.», «Явище антонімії у медичній термінології», «Прислів’я і приказки як засоби психологічної підтримки пацієнта», «Медична термінологія в художній літературі», «Словотерапія у медичній практиці».

Наука – це організовані знання, мудрість – це організоване життя.

Іммануїл Кант

Виголошення студентських доповідей супроводжувалося використанням сучасних інформаційних технологій, конструктивною дискусією з відповідних тем, умінням обґрунтувати результати проведених розвідок і чітко формулювати висновки.

Переконані, наукова робота – невід’ємний складник освітнього процесу, особливо у вищій школі. Прагнення досягнути високого результату в наукових дослідженнях, уміння публічно презентувати свої ідеї, застосовуючи особливості усного ділового мовлення, – те, що забезпечує якісну підготовку майбутнього медичного працівника, покращує розвиток людини як особистості, є життєво необхідними навичками у сучасному світі.

Недостатньо тільки отримувати знання; їх потрібно застосовувати. Недостатньо тільки бажати; потрібно діяти.

Й. В. Гете

Opera Знімок_2021-04-20_105402_meet.google.com