• Українська
Мужність та біль Чорнобиля

35 років тому, в ніч на 26 квітня 1986 року, в Україні сталася найбільша техногенна катастрофа  ХХ століття – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської електростанції (ЧАЕС), розташованої у місті Прип’ять Київської області.

Саме цій трагічній події було присвячено 26 квітня  годину пам’яті в онлайн-форматі «Мужність та біль Чорнобиля» студентами І курсу медичного факультету №4 спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» разом з асистентом кафедри догляду за хворими та ВМО Ганною Кшановською.

Мужність та біль Чорнобиля

Свою розповідь про трагічні події 35-річної давнини, супроводжували переглядом відеофільму «Чорнобильська катастрофа» та мультимедійної презентації, знятих із місць аварій. Ці кадри з спогадами ліквідаторів дуже вразили всіх студентів.

Хвилиною мовчання присутні вшанували подвиг всіх, хто брав участь у ліквідації аварії.

Студенти Зяблова Ірина, Мазманян Марина, Антимошає Валентина, Лучак Богдана, Бурдейна Вікторія декламували найзворушливішу літературну композицію «Біль і крик душі під знаком Чорнобиля».

Мужність та біль Чорнобиля

На завершення заходу було наголошено, що серед природних і техногенних катастроф, які сталися упродовж історії людства, Чорнобильська займає особливе місце. Вона засвідчує всемогутність і водночас безсилля людини.

Лиш пам’ять і безмежна вдячність тих хто живе на обпаленій радіацією землі, може бути хоч якоюсь винагородою тим хто поклав на цей атомний вівтар, своє здоров’я та життя.

Корисно знати