Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

Тарас Шевченко – більше, ніж поет чи митець. Це – людина-символ, людина-легенда, фундатор нової української літературної мови, нової української літератури. Він – поет, філософ, художник, різьбяр.

Саме творчість Тараса Шевченка віддзеркалює нашу національну природу, світобачення, наше минуле і надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його «гідність, дух і пам’ять».

Тарас Шевченко прожив непросте життя, повне втрат та розчарувань. Та попри це, творчість Шевченка-поета чи Шевченка-художника – це творчість людини, яка вміла любити. Любити свій народ і свою рідну землю, матір, жінку. Це творчість людини, яка вміла співпереживати і глибоко розуміти проблеми інших. Шевченко – це тонкий невловимий ліризм і глибока громадянська позиція.

У БДМУ щорічно традиційно відзначають Шевченківські дні. З нагоди 210-ї річниці з дня народження Т.Г. Шевченка 6 – 8 березня 2024 року кафедрою суспільних наук та українознавства проведено марафон заходів:

🔹 Біографічний калейдоскоп «Творчий та ідейний спадок Тараса Шевченка» зі студентами 3 групи І курсу медичного факультету N 1 (спеціальність «Медицина») (організатор – доцент Ткач А.В.);

🔹 Літературні читання «Великих слів велика сила» зі студентами 6 групи І курсу медичного факультету N 1 (спеціальність «Медицина») (організатор – доцент Ткач А.В.);

🔹 Мистецьку годину «Свою Україну любіть!» зі студентами 8 групи І курсу медичного факультету N 1 (спеціальність «Медицина») (організатор – доцент Ткач А.В.);

🔹 Мінілекцію на тему: «Нас єднає Шевченкове слово» для студентів ІІ курсу медичного факультету N 2, спеціальність «Медицина», 22 – 23 групи (організатор – доцент Ткач А.В.) .

🔹 Літературно-мистецьке свято зі студентами 1 групи І курсу медичного факультету № 1 (спеціальність «Медицина») на тему: «У своїй хаті – своя правда, і сила, і воля…» (організатор – доцент Галина Навчук);

🔹 Літературно-наукові читання зі студентами 5 групи І курсу медичного факультету № 1 (спеціальність «Медицина») на тему: «Феномен сучасності Т. Г. Шевченка» (організатор – доцент Галина Навчук);

🔹 Круглий стіл зі студентами 7 групи І курсу медичного факультету № 1 (спеціальність «Медицина») на тему: «Т. Г. Шевченко – великий син могутнього народу» (організатор – доцент Галина Навчук);

🔹 Мінілекцію з відеопрезентацією на тему «Шевченко і сучасність» для студентів І курсу 4 – 5 групи стоматологічного факультету (організатор доцент Шутак Л.Б.);

🔹 Літературно-мистецьке свято на тему: «Ми чуємо Тебе, Кобзарю, крізь століття» зі студентами 4 групи І курсу медичного факультету № 1 (спеціальність «Медицина») (організатор доцент Шутак Л.Б.);

🔹 Круглий стіл на тему: «Різноманіття генію Шевченка», де прозвучали доповіді «Образ України у творчості Т. Г. Шевченка», «Образ жінки у творчості Т. Г. Шевченка», «Шевченко-художник», «Жінки в житті Т. Г. Шевченка», «Невідомий Т. Шевченко», «Свої та чужі про велич Т. Г. Шевченка» зі студентами 2 групи І курсу медичного факультету № 1 (спеціальність «Медицина») (організатор доцент Шутак Л.Б.).

Інформацію підготувала доцент закладу вищої освіти – Лариса Шутак