Небесна сотня. Пам’ять завжди жива!

20 лютого – День Героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції Гідності. Вони стали першими Героями російсько-української війни прийнявши в 2014 році перший бій, мужньо відстоюючи свободу й незалежність України. Цей страшний бій триває досі…

Сумний список Небесної Сотні розпочався 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі Києва загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Найкривавішими в історії Майдану були 18-20 лютого, коли загинуло близько 100 учасників акцій протесту, яких назвали «Небесною сотнею».

Серед Героїв Небесної Сотні є наші земляки з Буковини:

Щербанюк Олександр Миколайович –  загинув на Майдані 20 лютого 2014 року від куль снайпера. Посмертно йому присвоїли звання Почесного громадянина Чернівців, Героя України та нагородили медаллю «За жертовність і любов до України».

Аксенин Василь Степанович – помер у польській клініці внаслідок зупинки серця через отримане на Майдані поранення. Посмертно йому присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» та нагородили медаллю «За жертовність і любов до України».

У Чернівцях на честь Героїв Небесної сотні Олександра Щербанюка та Василя Аксенина названо вулиці.

Небесна Сотня – не лише символ героїзму та патріотизму українського народу. Це джерело натхнення для усіх нас і наших Захисників, які сьогодні незламно захищають територіальну цілісність України і відстоюють українську національну ідентичність у страшній війні проти дикої московської орди.

З нагоди Дня Героїв Небесної Сотні студенти 7 групи ІІ курсу медичного факультету № 2 разом із куратором доцентом кафедри фармакології Інною Кишкан провели патріотичний захід під гаслом «Небесна сотня! Пам’ять завжди жива!». Переглянули відеоматеріали «Хроніка подій, 20 лютого 2014 року», «Зима у вогні» про відвагу та героїзм борців за незалежність України. Поклали квіти до могил Героїв Небесної Сотні на Алеї Слави Центрального кладовища м. Чернівці Олександра Щербанюка і Василя Аксенина.

Хвилиною мовчання вшанували Світлу пам’ять Героїв Небесної сотні та Героїв російсько-української війни.