Операції на щитоподібній залозі

Хірургічне лікування ендокринних захворювань є одним з пріоритетних напрямків у роботі кафедри хірургії №1 БДМУ.

Зокрема, операції на щитоподібній залозі проводять лікар-хірург, профессор кафедри хірургії №1 Буковинського державного медичного університету, доктор медичних наук, заслужений лікар України В’ячеслав Васильович БІЛООКИЙ та доцент кафедри хірургії №1 Буковинського державного медичного університету, кандидат медичних наук Олександр В’ячеславович БІЛООКИЙ.

Усі порушення у роботі щитоподібної залози небезпечні для здоров’я. Тому часто доцільним є тільки радикальне хірургічне лікування, яке здійснюється при наступних захворюваннях щитівка:

1. Аутоімунний тиреоїдит, відомий як хвороба Хашимото;
  2. Дифузний токсичний зоб або Базедова хвороба;
  3. Аденома паращитовидних залоз;
  4. Вузловому та багатовузловому нетоксичному зобу;
  5. Кісти шиї та щитоподібної залози.

На базі  КНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» представлений чималий спектр хірургічних втручань при різних патологіях щитоподібної залози.

ВИДИ ЕНДОКРИННИХ ОПЕРАЦІЙ:

1. Субтотальна резекція однієї із часток (видалення ½ однієї із доль ЩЗ)
  2. Тиреоїдектомія (повне видалення ЩЗ)
  3. Гемітиреоїдектомія (видалення однієї долі ЩЗ)
  4. Видалення аденом паращитовидних залоз.
  5. Видалення кіст шиї та ЩЗ

Оперативні втручання, як правило, тривають близько 1,5 години. Пацієнт перебуває в лікарні близько 3-4 діб.

ЗАПІДОЗРИТИ ЗАХВОРЮВАННЯ ЩИТОВИДКИ МОЖНА ЗА ТАКИМИ СИМПТОМАМИ:

1. хворобливі відчуття і дискомфорт в області шиї;
  2. на шиї помітний косметичний дефект (зміна конфігурації шиї);
  3. виникають складнощі при ковтанні;
  4. маса тіла знижується або збільшується при сталому раціонні харчування;
  5. з’являються безпідставні емоційні перепади настрою (сльози, підвищене роздратування, пригніченість);
  6. спостерігається тремор рук;
  7. «завмирання» серцевого ритму, почастішання або уповільнення серцебиття;
  8. підвищене потовиділення;
  9. висока стомлюваність, слабкість;
  10. порушення менструального циклу у жінок;
  11. виникає відчуття тиску в області шиї, поява задишки й інших труднощів при диханні;
  12. зміна голосу голос.

При наявності частини вказаних симптомів, слід звернутися на консультацію до ендокринного хірурга. Під час первинної консультації лікар огляне пацієнта, проведе пальпацію щитоподібної залози та вивчить анамнез захворювання. Після чого, призначить необхідні додаткові обстеження. У разі потреби, проводиться доопераційна пункційна біопсія щитоподібної залози чи то утворень шиї з подальшим цитологічним дослідженням для підготовки до оперативного втручання.

Високоточна діагностика, сучасне обладнання та найкращі фахівці у сфері ендокринної хірургії, роблять лікування якісним, а одужання – швидким!