• Українська
  • English
Основи наукового цитування
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Основи наукового цитування

Основи наукового цитування

12 травня 2021 року до Дня науки в Україні для науковців кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб провідним бібліотекарем інформаційно-бібліографічного відділу Софією Задерей проведена інформаційна година: «Основи наукового цитування та стилі оформлення посилань у наукових роботах».

 

Під час заходу було розглянуто низку питань, пов’язаних із правилами цитування опублікованих творів інших авторів: надано загальне поняття цитування, його види, зазначено законодавчу базу з питань авторського права, пов’язаних з цитуванням; визначені основні правила, види правопорушень, пов’язаних з порушеннями норм законодавства щодо вимог до оформлення цитат, плагіату та самоцитування.

Основи наукового цитування

Звернуто увагу на теми, які рідко обговорюються, але викликають у науковців значну кількість запитань: якісні та кількісні характеристики посилань і цитат, посилання на іноземних авторів та цитування іноземних текстів, цитування за вторинними джерелами, цитування по цитаті, цитування неопублікованих і стародрукованих видань та ін.

Основи наукового цитування

Науковців було ознайомлено зі зразками коректного цитування, наведено приклади помилкового чи некоректного вживання та оформлення цитат, виходячи з типових помилок, що допускаються в наукових роботах.

Основи наукового цитування

Адже, грамотне використання наукової літератури є однією з найважливіших вимог до наукової роботи, чи то наукова стаття, чи монографія. Вміння автора працювати з науковою літературою, коректно вживати цитати й оформляти посилання на використані джерела, виступає одним з показників рівня його академічної підготовки.

Основи наукового цитування

Корисно знати