16-18 травня 2024 року в рамках україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», який реалізується Швейцарським інститутом тропічного та громадського здоров’я за фінансування Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва відбулася перша сесія «Школи позамедичної освіти», організована спільно з Українським центром охорони здоров’я. «Школа позамедичної освіти» – це формат навчання для медичних освітян, спрямований на розширення їх світогляду через пізнання ключових концепцій та ідей філософії, управління та лідерства, історичних та політичних процесів в державі, а також етики, культури та літератури. Цей курс допомагає усвідомити важливість гуманітарної складової освіти та сприяє розвитку освітнього середовища в закладах медичної освіти.
БДМУ представили доцентка кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Олена Коротун, доцентка закладу вищої освіти кафедри сімейної медицини Оксана Петринич, доцентка закладу вищої освіти кафедри внутрішньої медицини Яна Телекі, асистентка кафедри сімейної медицини Маріанна Сем’янів, асистентка кафедри сімейної медицини Юлія Репчук, асистентка кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Юлія Бойко.
Презентації спікерів: Сергія Квіта «Освіта як здатність, відповідальність і потреба», Павла Ковтонюка «Про системи охорони здоров’я», Олександра Лінчевського «Про медичну освіту», Андрія Вишневського «Політична філософія здоровʼя», Євгена Глібовицького «Особливості відносин між громадянином і державою в Україні та їхній вплив на формування довіри» викликали жвавий інтерес, чимало запитань та хвилю дискусій. Окрім того, учасники мали можливість попрацювати в невеликих групах і представити результати своєї роботи.