Представники кафедри інфекційних хвороб та епідеміології взяли участь у роботі Конгресу

1 березня 2024 року у м. Львів відбувся І Конгрес з питань протидії поширенню АМР в Україні, організований Центром громадського здоров’я МОЗ України за підтримки Norwegian Institute of Public Health.

У роботі заходу взяли участь співробітники кафедри інфекційних хвороб та епідеміології – асистенти, доктори філософії Бойко Юлія Ігорівна, Колотило Тетяна Романівна, доцент, к.мед.н. Пудяк Христина Ігорівна.

На заході були представлені доповіді вітчизняних та іноземних експертів щодо боротьби з антибіотикорезистентністю, а також обговорені основні шляхи подолання цієї проблеми в Україні.

З вітальним словом виступили перший заступник міністра охорони здоров’я України Сергій ДУБРОВ, заступник Генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Олександр МАЦЬКОВ, представник відділу інфекційного контролю та охорони навколишнього середовища Норвезького інституту громадського здоров’я Bjørn GUNNAR IVERSEN.

Доповідь щодо основних проблем поширення антибіотикорезистентності представив керівник відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Роман КОЛЕСНИК. Своїм досвідом у боротьбі з антибіотикорезистентністю поділилися іноземні експерти – представник лабораторії розробки EUCAST (Швеція) Onur KARATUNA, доктор медичних наук, старший консультант відділу мікробіології (Університетська лікарня Осло) Else QUIST-PAULSEN, та інші експерти.

Захід пройшов у дружній атмосфері – насичено, цікаво, плідно.

Інформацію підготували д-ри філософії, асистенти кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Тетяна КОЛОТИЛО, Юлія БОЙКО, к.мед.н., доцент Христина ПУДЯК.