Про безпеку поводження з вибуховими пристроями розповіли студентам БДМУ

На кафедрі медицини катастроф та військової медицини БДМУ проходить навчальний збір з громадянами України, які завершують військову підготовку офіцерів запасу медичної служби у 2020 році.

Зважаючи на події на Сході нашої країни та враховуючи вимоги сьогодення, усі громадяни України повинні знати і практично використовувати вимоги мінної безпеки та вміти правильно себе поводити на території, яка забруднена вибухонебезпечними предметами. Тому, 23 січня 2020 року ветеран АТО, голова Чернівецької міської спілки учасників АТО Валентин Рубін провів майстер-клас з інженерної підготовки на тему «Міни та мінно-вибухові пристрої, які використовуються в зонах збройних конфліктів та заходи безпеки поводження з вибуховими пристроями».

Під час зустрічі особлива увага приділялась застосуванню промислових та саморобних вибухових пристроїв та вибухових речовин у сучасних збройних конфліктах. Ретельно розглянуті питання з правил поводження з вибухонебезпечними речовинами та предметами, а також порядку дій при їх виявленні.

Крім заходів безпеки широко висвітлені питання з тактичної медицини,  особливостей мінно-вибухових травм та медичній допомозі при них.

На зустрічі були присутні: завідувач кафедри Бірюк І.Г., начальник навчальної частини збору  підполковник запасу медичної служби Стефанчук В.І., доцент Іванушко Я.Г. та начальник відділення обліку, експлуатації, обслуговування та ремонту озброєння та військової техніки підполковник запасу Юрчук Л.П.