Професорка БДМУ пройшла стажування у Німеччині

Професорка закладу вищої освіти кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини, д.мед.н. Анастасія БАБІНЦЕВА упродовж 9-17 березня пройшла стажування в Університетській лікарні Карла Густава Каруса при Технічному університеті Дрездена (м. Дрезден, Федеративна Республіка Німеччина), а також взяла участь у 15-му Дрезденському симпозіумі з доповіддю «Lung ultrasound as a tool of the diagnosis and management of meconium aspiration syndrome» (співавтори: професорка кафедри Юлія ГОДОВАНЕЦЬ, асистент кафедри Павло МАРАНДЮК).

Колектив відділення інтенсивної терапії новонароджених Університетської клініки Карла Густава Каруса при Дрезденському університеті, Дрезден, Німеччина

Професор М. Рюдігер, завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених Б. Шиполт. Університетська лікарня Карла Густава Каруса, Дрезден, Німеччина

Під час стажування ознайомилася з досвідом німецьких колег щодо надання допомоги передчасно народженим дітям у пологовій залі та у відділенні інтенсивної терапії, а саме, реанімаційних заходів на «інтактній» пуповині з використанням реанімаційного місця Concord, малоінвазивних методів введення препаратів сурфактанту, неінвазивної високочастотної вентиляційної підтримки, проведення NO-терапії, ультразвукового обстеження неонатальних пацієнтів тощо. Особливо увага приділена організації роботи середнього медичного персоналу, а саме, формування навичок «догляду, спрямованого на розвиток», профілактики болю, проведення маніпуляцій, заповнення електронних форм моніторингу стану найменших пацієнтів. Взяла участь у міждисциплінарних оглядах пацієнтів за участю професора М. Rudiger, завідуючої відділення B. Seipolt, німецьких колег.

Презентація результатів дослідження українських науковців кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини Буковинського ДМУ

Під час участі у симпозіумі спілкувалася з колегами з європейських країн та усього світу, обговорюючи питання підвищення якості надання реанімаційної допомоги новонародженим дітям. Основні доповіді акушерської секції симпозіуму були присвячені безпеці пренатальних інтервенцій, вакцинації вагітних жінок проти РС-інфекції, особливостям фето-неонатального розвитку при різноманітній акушерській патології. Неонатальні спеціалісти з Японії, Німеччини та Нідерландів представили досвід впровадження телемедицини, дискусійні питання щодо сурфактантної терапії, ведення відкритої артеріальної протоки та бронхо-легеневої дисплазії, сучасних методів моніторингу за станом хворих новонароджених. Українська колега Вікторія ПЕТРАШЕНКО представила доповідь щодо реалій та досягнень роботи неонатальної служби в м. Суми та області за останні два роки.

Відділення інтенсивної терапії новонароджених Університетської клініки Карла Густава Каруса при Технічному університеті Дрездена, Дрезден, Німеччина

Результатом закордонного відрядження є удосконалення досвіду виходжування хворих та передчасно народжених дітей у пологовій залі та відділенні інтенсивної терапії, впровадження отриманих знань у процес викладання на кафедрі педіатрії, неонатології та перинатальної медицини, обговорення питань щодо подальшої участі у спільних наукових проєктах, загальних та індивідуальних грантових програмах.

Участь у 15-му Дрезденському симпозіумі, 14-16 березня 2024 р., Дрезден, Німеччина

Фінансування відрядження здійснено коштом гранту для реалізації професійної мобільності від німецького культурного центру «Гете-Інститут» при посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні в рамках програми House of Europe та Європейським Союзом.

*Зміст даної публікації не є офіційною позицією Грантодавця та Європейської Комісії.

Матеріал : професор кафедри педіатрії, неонатології та перинатальної медицини, д.мед.н. Анастасія БАБІНЦЕВА.