Сад пісень Сковороди

До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди в бібліотеці БДМУ відбулася мистецька година «Сад пісень Сковороди».

Студентам І курсу 1 гр., ІІ курсу 2 гр., ІІІ курсу 1 гр. фахового коледжу БДМУ спеціальності «Фармація, промислова фармація» (фаховий молодший бакалавр) розповіли про найвидатнішу постать у культурному і літературному житті України ХVIII ст., -Григорія Савича Сковороду великого народного мислителя, просвітителя-гуманіста доби Просвітництва, письменника, видатного байкаря, ученого, композитора, філософа, поета, педагога.

Під час заходу акцент був зроблений на збірку “Сад божественних пісень”, яка є своєрідним ліричним щоденником, в якому відбилися життєві події, роздуми, ліричний настрій автора. Сам Григорій Сковорода сказав, що його “Сад” проріс “із зерен священного писання”.

Ліричний герой збірки “Сад божественних пісень” — у пошуках правди, добра, щастя. Він, як і автор, великий народолюбець, гуманіст. Найкращим поетичним твором вважається вірш “Всякому городу — нрав і права”, з декламуванням якого успішно справилася студентка ІІ курсу 2 гр. Ірина Степан. Красу природи висвітлила в поезії “В город не піду багатий – у полях я буду жить” студентка ІІ курсу 2 гр. Сніжана Слижук.

Григорій Сковорода – не лише талановитий поет-лірик, а й видатний байкар. Сковорода надавав байці жанрової самостійності він створив понад 30 прозових байок. Студенти ІІ курсу 2 гр. Денис Чебан і Ірина Петруняк зачитали байки “Олениця і кабан” і “Жайворонки”.

Одним зі свідчень глибини творів Сковороди є їх афористичність. Співробітники бібліотеки зачитали крилаті фраза з творів Григорія Сковороди, які відомі у всьому світі.

Захід підготували та провели співробітники бібліотеки Світлана Тулевська, Ірина Кухлій, Наталія Жук за організації викладачів фахового коледжу БДМУ Катерини Купчанко, Юліани Лукань, Валерії Кропельницької.