Співробітниця БДМУ пройшла стажування у Катанійському університеті

Доцент кафедри гістології, цитології та ембріології Алла Ходоровська упродовж вересня-жовтня 2022 року пройшла стажування на базі факультету біомедичних та біотехнологічних наук Катанійського університету (м. Катанія, Італія) за програмою академічної мобільності.

Під час стажування доцент Ходоровська А.А. ознайомилася з роботою та обладнанням наукових лабораторій, брала участь у проведені експериментальних досліджень з використанням імуноцитохімічних, імуногістохімічних та імунофлюоресцентних методів на базі кафедри фармакології.

Упродовж стажування ознайомилася з особливостями організації освітнього процесу, відвідала практичні заняття та лекції. Ходоровська А.А. провела лекції для студентів спеціальності «Медичні біотехнології» на теми «Кров та лімфа» та «Кровотворення», а для студентів спеціальності «Стоматологія та протезування зубів» прочитала лекцію на тему «Ембріональний розвиток людини».

У співавторстві з співробітниками кафедри анатомії, гістології та науки про рух було підготовлено та видано атлас з гістології (Atlas of Histology: Description of histology preparations / Alla Khodorovska, Michelino Di Rosa, Paola Gastrogiovani, Rossella Imbesi).

Стажування дозволило здійснити обмін досвідом та науковою інформацією, отримати нові навички, що дозволить впровадити прогресивні методики  в освітній та науковий процеси кафедри гістології, цитології та ембріології Буковинського державного медичного університету. Також було розширено мережу контактів із італійськими колегами та досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці.