• Українська
  • English
Спомин…Володимир Таралло
Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Спомин…Володимир Таралло

Спомин…Володимир Таралло

1 квітня на 76 році життя відійшов у вічність професор кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я БДМУ, доктор медичних наук Володимир Леонідович Таралло.

Від імені ректорату, професорсько-викладацького складу, студентства висловлюємо щирі слова співчуття рідним та близьким та схиляємо голову в тихій молитві. Вічна пам’ять про Володимира Леонідовича – назавжди у наших серцях – визнаного науковця та винахідника, досвідченого лектора і викладача, кваліфікованого колегу та добру людину.

Прощання з Володимиром Леонідовичем та поминальна панахида відбудеться 2 квітня о 12.20 год. у МКП «Історико-культурний заповідник «Кладовища по вул. Зеленій». Збір біля центрального входу о 12:10.

Життєпис

Таралло В.Л.Володимир Леонідович Таралло народився 23 грудня 1945 року в м. Чернівці. Вищу освіту здобув у Красноярському медичному інституті (Росія), який закінчив у 1969 році. Захистив  кандидатську дисертацію з теми «Кібернетична діагностика хронічних субфебрилітетів» у 1973 році. До 1978 року працював старшим викладачем кафедри соціальної гігієни та організації охорони здоров’я Красноярського медичного інституту.

З 1978 року – доцент, з 1982 по 1985 pp. та з 1999 по 2001 pp. – завідувач, з 2008 року – професор кафедри соціальної медицини та організації охорони здоров’я Буковинського державного медичного університету. Директор Центру системних досліджень здоров’я населення БДМУ (1995-2003). Кандидат медичних наук (1973), доцент (1980), доктор медичних наук (2008).

В.Л. Таралло автор чисельних наукових монографій та навчальних посібників, багатьох винаходів, визнаних Міжнародною Реєстраційною Палатою Інформаційно-Інтелектуальної Новизни МАІ РЕС ООН, зокрема 3-х законів – виживання популяцій, виживання реальних поколінь, збереження здоров’я. До дня народження видав монографію «Класика популяційного здоров’я», два навчальних посібники: для лікарів – «Організація роботи лікаря сімейної практики» і для студентів – «Медична документація поліклініки і стаціонару».

 

Доктор медичних наук, визнаний науковець і винахідник, досвідчений лектор і викладач, велику увагу приділяв удосконаленню навчально-педагогічного процесу, підготував тисячі лікарів.

Провідні наукові здобутки В.Л. Таралла – розробка класифікації діагностичної інформації, основ кібернетичного моделювання діагностики  та прогнозів перебігу захворювань, основ системного аналізу медико-соціо-екологічних процесів, визначення прямих (інтегральних) показників здоров’я населення (вродженої та набутої життєстійкості, граничної тривалості життя), методик їх розрахунків, їх нормативів та еталонів, вікових хвиль їх змін протягом життя, критеріїв оцінки життєпридатності територій для мешкання населення за показниками його здоров’я, провідних напрямів бажаних оздоровчих заходів і програм для України і всіх її територій, бажаної структури їх ресурсного забезпечення, контролю виконання та очікування результатів на визначений час за політикою ВООЗ «Здоров’я для всіх», світові довідкові «Таблиці Здоров’я Населення».

 

Корисно знати